X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier Mateusz Morawiecki: Nord Stream 2 rozbija solidarność Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 20:20
Jest jeszcze nadzieja, że Nord Stream 2 nie zostanie dokończony - mówił w Brukseli premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że to zły projekt, który rozbija solidarność w Unii Europejskiej. Szef polskiego rządu poinformował, że wspomniał o tej inwestycji wczoraj, pierwszego dnia szczytu, podczas wieczornej dyskusji o relacjach Unii z Rosją.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Alexandros Michailidis/ Shutterstock

W niektórych unijnych krajach jest oczekiwanie, że Stany Zjednoczone obejmą sankcjami wszystkie firmy zaangażowane w budowę, bez wyjątków, co uniemożliwi dokończenie projektu.

Posłuchaj
00:48 11099573_1.mp3 Morawiecki z nadzieją o wstrzymaniu NS2 - rozbija solidarność UE (IAR)

- Ciągle tli się we mnie nadzieja, że również stanowisko amerykańskie doprowadzi do tego, że gazociąg Nord Stream 2 nie zostanie dokończony. To jest ważne, bo on może stanowić instrument szantażu. Nie chcemy być szantażowani, w szczególności nie chcemy, aby Rosja miała taki instrument szantażu wobec Ukrainy, Białorusi w przyszłości również, czy wobec innych krajów - powiedział szef polskiego rządu.

1200_Biden_Putin_PAP.png
Spotkanie prezydentów USA i Rosji. Biały Dom podał termin i miejsce

"Pozwala budować Rosji jej siłę"

Szef polskiego rządu podkreślił, że to jest niedobry projekt dla całej Europy. - Pozwala budować Rosji jej siłę, którą potem wykorzystuje ona przeciwko Unii Europejskiej i rozbija ją - dodał Mateusz Morawiecki. Premier ma także o tym mówić na szczycie w przyszłym miesiącu, bo przywódcy powrócą wtedy do dyskusji o relacjach z Rosją.

Czytaj także: 

Wczoraj, na zakończenie tej tury rozmów o relacjach z Rosją, unijni przywódcy przyjęli wspólne wnioski. Potępili nielegalne, prowokacyjne i destrukcyjne działania Moskwy wymierzone w Unię i kraje członkowskie. W UE nie ma jednak na razie dyskusji o kolejnych sankcjach wobec władz na Kremlu.

ks

Czytaj także

"O zdradzie raczej nie możemy mówić". Mateusz Piotrowski o działaniach USA ws. Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 16:50
- Jest zmiana priorytetów ze względu na większą intensyfikację relacji z Europą Zachodnią, z którą poprzednia administracja nie bardzo miała po drodze - powiedział w Polskim Radiu 24 Matuesz Piotrowski z PISM o powodach odstąpienia przez USA od sankcji związanych z budową Nord Stream 2.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sankcje USA w związku z Nord Stream 2. Objęły rosyjską służbę ratownictwa morskiego, trzy firmy i 13 statków

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 21:25
USA wprowadziły sankcje przeciwko rosyjskiej służbie ratownictwa morskiego, trzem przedsiębiorstwom i 13 statkom uczestniczącym w budowie gazociągu Nord Stream 2 - poinformowano na stronie amerykańskiego ministerstwa finansów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tydzień po pochodzącym z Rosji cyberataku". "New York Post" krytykuje decyzje Bidena ws. NS2

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2021 00:15
Amerykański dziennik "New York Post", odnosząc się do kwestii odstąpienia od sankcji wobec firmy nadzorującej budowę Nord Stream 2, skrytykował demokratycznych prezydentów USA Baracka Obamę i Joe Bidena za ich politykę wobec Kremla.
rozwiń zwiń