X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Również Rosja może porywać uchodźców". Ekspert o zatrzymaniu Ramana Pratasiewicza

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 11:35
Rosyjski ekspert lotniczy Wadim Łukaszewicz nie ma wątpliwości, że wymuszone lądowanie Ryanaira w Mińsku było zaplanowaną operacją. Specjalista w wywiadzie dla "Nowej Gaziety" tłumaczy, że analiza lotu i działań pilotów wskazują, iż wywierano na nich presję - wewnątrz maszyny, z ziemi i powietrza.
Białoruski opozycjonista Raman Pratasiewicz
Białoruski opozycjonista Raman PratasiewiczFoto: FORUM/EPA/STRINGER
Bialorus 1200.jpg
"Ta operacja została przeprowadzona w sposób przemyślany". Ojciec Ramana Pratasiewicza o aresztowaniu syna

Wczoraj białoruskie służby zmusiły samolot lecący na trasie Ateny - Wilno do lądowania w Mińsku, aby aresztować białoruskiego blogera Ramana Pratasiewicza. Rosyjski ekspert ostrzegł, że podobne działania może podejmować również Rosja.

Wadim Łukaszewicz tłumaczy, że wysokość i prędkość samolotu tuż przed skierowaniem maszyny do Mińska wskazują, iż piloci chcieli jak najszybciej opuścić przestrzeń powietrzną Białorusi. Ekspert dodał, że tak się dzieje, gdy na pokładzie maszyny dochodzi do nadzwyczajnych wydarzeń i kapitan podejrzewa, iż jest to prowokacja.

Posłuchaj
00:55 11095934_1.mp3 Ekspert ostrzega, że również Rosja może porywać uchodźców (IAR)

"Ląduj, albo cię zestrzelę"

Wadim Łukaszewicz zwraca uwagę, że zawsze ostateczną decyzję w sprawie awaryjnego lądowania podejmuje kapitan. W jego ocenie, białoruski myśliwiec wykonał jakiś manewr, który załoga samolotu pasażerskiego odczytała jako znak "ląduj, albo cię zestrzelę".

Odnosząc się do zatrzymania Ramana Pratasiewicza przez białoruskie służby, Wadim Łukaszewicz podkreślił, że po mińskim precedensie podobne działania dla przechwycenia politycznych uchodźców może podjąć Rosja.

Rosyjski specjalista potępił działania pilota białoruskiego myśliwca. - Jesteś pilotem. Przysięgałeś ochraniać naród. Jak się nazywasz draniu? - dodał Wadim Łukaszewicz.

pkur

Czytaj także

"Rosja rękoma Łukaszenki testuje, jak daleko może się posunąć". Lisiecki o sytuacji na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 09:41
- Łukaszenka wie, że może sobie pozwolić na tyle, na ile jemu pozwoli Putin, który traktuje u siebie opozycjonistów tak, jak Nawalnego - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki (Prawo i Sprawiedliwość). Gościem audycji był także Jacek Protasiewicz (PSL - Kolacja Polska).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Precedens, który nie może być tolerowany". Bogdan Pęk o uprowadzeniu samolotu przez Białoruś

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 10:45
- Ten incydent to realny akt terroryzmu państwowego, jednak obawiam się, że pozostanie to bezkarne, będzie dużo krzyku, a mało istotnych działań, które mogłyby wymusić reakcję w tego typu sytuacjach - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator PiS.
rozwiń zwiń