X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Akt wojskowej agresji". Rosyjscy komentatorzy o porwaniu samolotu przez Białoruś

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 09:54
Część rosyjskich komentatorów niezależnych uznała incydent lotniczy na Białorusi za "akt państwowego terroryzmu" i "kolejny test dla Zachodu". Publicysta Kiriłł Rogow na blogu Echa Moskwy napisał, że taki incydent powinien być rozpatrywany jako "pretekst do wypowiedzenia wojny".
Lotnisko w Mińsku
Lotnisko w MińskuFoto: shutterstock.com/saiko3p

Według Kiriłła Rogowa, Aleksander Łukaszenka od dawna nie jest samodzielnym politykiem, a jedynie "frontmanem Kremla". W ocenie rosyjskiego publicysty, agresywne działania Mińska i Moskwy testują cierpliwość oraz determinację państw Unii Europejskiej. Zdaniem Kiriłła Rogowa, Unia Europejska musi podjąć decyzje, które wyznaczą granicę - nieprzekraczalną dla wschodnich dyktatur.

białoruski mig-29 free lotnictwo wojsko shutt 1200  .jpg
"Reżim naraził życie obywateli USA". Blinken potępił przechwycenie samolotu nad Białorusią

Przeciwnego zdania jest politolog Konstantin Sonin. Według niego, właśnie o "potok słów i sankcji" chodzi Aleksandrowi Łukaszence, aby mógł przekonywać sam siebie, bo Białorusini już mu nie wierzą, że Zachód prowadzi agresywną politykę wobec Białorusi.

Posłuchaj
00:47 11095664_1.mp3 Rosyjscy niezależni publicyści komentują uprowadzenie samolotu przez Białoruś. Relacja Macieja Jastrzębskiego z Moskwy (IAR)

 

Lider opozycyjnej partii "Jabłoko" - Grigorij Jawliński nazwał wczorajsze wydarzenia "groźnym precedensem", "powietrznym terroryzmem" i "międzynarodowym przestępstwe".

Czytaj także:

st

Czytaj także

"Rosja rękoma Łukaszenki testuje, jak daleko może się posunąć". Lisiecki o sytuacji na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 09:41
- Łukaszenka wie, że może sobie pozwolić na tyle, na ile jemu pozwoli Putin, który traktuje u siebie opozycjonistów tak, jak Nawalnego - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki (Prawo i Sprawiedliwość). Gościem audycji był także Jacek Protasiewicz (PSL - Kolacja Polska).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Konieczne jest międzynarodowe dochodzenie". Borrell o zatrzymaniu samolotu przez reżim Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 09:27
Szef unijnej dyplomacji zagroził Białorusi konsekwencjami za porwanie samolotu lecącego z Aten do Wilna. Josep Borrell opublikował w imieniu krajów członkowskich oświadczenie w tej sprawie. Dodał, że decyzje podejmą przywódcy unijnych państw na rozpoczynającym się dziś dwudniowym szczycie w Brukseli.
rozwiń zwiń