X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Para prezydencka przywitana na lotnisku w Turcji. W poniedziałek początek oficjalnej wizyty

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2021 20:35
Para prezydencka wylądowała w Ankarze. Najważniejszymi tematami wizyty państwowej Andrzeja Dudy i jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy w Turcji będą Bezpieczeństwo i współpraca w ramach NATO, umowa zbrojeniowa oraz kwestie rozwijania współpracy gospodarczej.
Wizyta pary prezydenckiej w Turcji
Wizyta pary prezydenckiej w TurcjiFoto: PAP/Leszek Szymański

Oficjalnie wizyta rozpoczyna się w poniedziałek i potrwa dwa dni. Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Krzysztof Szczerski powiedział, że będzie to intensywna wizyta z wieloma wątkami. Rozmowy będą też przygotowaniem do czerwcowego szczytu NATO w Brukseli.

q7ae8i_BayraktarTB2zuzbrojeniem.jpg
Polska kupi od Turcji 24 drony bojowe. Pierwsze trafią do armii już za rok

Dla prezydenta Andrzeja Dudy ważna jest wizja NATO 360 stopni. Stąd idea spotkań w ramach tak zwanego trilogu, czyli rozmów Polska-Rumunia-Turcja oraz Polska-Ukraina-Turcja. Istotna pozostaje także kwestia bezpieczeństwa wschodniej flanki Sojuszu, czyli także jej południowej części. Tu - jak powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski - dużą rolę odgrywa właśnie Turcja.

Podczas wizyty prezydent Andrzej Duda odwiedzi również polski kontyngent wojskowy w Turcji. Służy tam 65 polskich żołnierzy. Mają do dyspozycji samolot patrolowo-rozpoznawczy Bryza, którym wykonują loty patrolowe nad wyznaczoną strefą Morza Śródziemnego i Czarnego.

Podczas wizyty towarzyszący prezydentowi Andrzejowi Dudzie minister obrony Mariusz Błaszczak podpisze umowę z tureckim przemysłem zbrojeniowym na zakup dronów bojowych Bayraktar. Kupimy cztery zestawy, czyli 24 sztuki bezzałogowych samolotów uzbrojonych w rakiety.

Innym aspektem wizyty w Turcji będzie współpraca banków centralnych obu krajów oraz współpraca przemysłu motoryzacyjnego. Rozmowy będą również dotyczyły edukacji - poinformował minister Krzysztof Szczerski. Zaznaczył, że w Polsce uczy się w ramach Erasmusa około dwóch tysięcy tureckich studentów.

W planie wizyty jest także wizyta w polskiej osadzie Adampol oraz spotkanie z patriarchą Konstantynopola.

kp

Czytaj także

Stosunki USA-Turcja po deklaracji Bidena ws. rzezi Ormian. Erdogan krytykuje, ale chce rozmów

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 19:50
Prezydent Recep Tayyip Erdogan mówił, że po deklaracji prezydenta USA z minionego weekendu ranga relacji amerykańsko-tureckich spadła do rekordowo niskiego poziomu. Chce jednak dialogu z Amerykanami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zostałam tak potraktowana, bo jestem kobietą". Szefowa KE o "sofagate" podczas wizyty w Turcji

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 11:29
W poniedziałek wieczorem w Parlamencie Europejskim Ursula von der Leyen odniosła się do incydentu z Turcji, który media określiły mianem "sofagate". Przewodnicząca KE stwierdziła: "Czułam się zraniona i pozostawiona samej sobie. Jako kobieta i Europejka".
rozwiń zwiń