X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Grecja: pożar lasów grozi katastrofą ekologiczną, trwa szacowanie strat

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 22:50
Greccy strażacy opanowali pożar lasów 90 kilometrów od Aten w pobliżu kurortu Loutraki na Peloponezie. Specjaliści obawiają się jednak katastrofy ekologicznej.
Pożar u stóp góry Gerania w pobliżu Loutraki
Pożar u stóp góry Gerania w pobliżu LoutrakiFoto: PAP/ EPA/VASSILIS PSOMAS

flag ue.jpg
Certyfikaty szczepionkowe. Jest porozumienie PE z krajami Unii

W akcję gaśniczą jest zaangażowanych ponad 270 strażaków, wspieranych przez 16 samolotów i wojsko. Zdołali oni opanować ogień, jednak w niektórych miejscach wciąż pojawiają się płomienie. Ogień ma zostać ugaszony do jutra. Nikt nie ucierpiał, ale zniszczonych jest wiele domów, ewakuowano dziesiątki wsi. Są także straty w uprawach.

- Pożar, który wybuchł w paśmie górskim Geraneia, około 90 kilometrów na zachód od Aten, jest jednym z największych w ciągu ostatnich 20-30 lat i wybuchł jeszcze przed "sezonem pożarowym" - powiedział telewizji ANT1 szef strażaków Stefanos Kolokouris.

Zniszczony obszar Natura 2000

Straty będzie można oszacować dopiero po ugaszeniu pożaru. Ogień zniszczył jednak 55 kilometrów kwadratowych pól i lasów sosnowych, będących pod ochroną.

Część pasma Geraneia znajduje się w unijnym obszarze ochrony środowiska Natura 2000. Profesor uniwersytetu w Atenach Euthymios Lekkas, zajmujący się zagrożeniami środowiska naturalnego, powiedział, że trzeba teraz podjąć działania, aby zapobiec jesiennym powodziom i osunięciom ziemi.

W Grecji pożary lasów w porze letniej są bardzo częste, z powodu suchego i gorącego klimatu, silnego wiatru i wysokiej temperatury.

W 2018 roku w czasie najbardziej tragicznych pożarów lasów koło Aten, w nadmorskim kurorcie Mati zginęły 102 osoby.

IAR/in./

Czytaj także

Ogromny pożar w Grecji. Z ogniem walczy kilkuset strażaków

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 09:26
W Grecji strażacy walczą z pożarem lasu w paśmie górskim Geraneia, oddalonym o 90 kilometrów na zachód od Aten. Z okolicznych 17 wiosek i dwóch klasztorów prewencyjnie ewakuowano kilkaset osób.
rozwiń zwiń