X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Papież: doświadczenie pandemii uświadamia znaczenie realnych kontaktów

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 13:55
 - Doświadczenie pandemii powinno uświadomić znaczenie realnych, a nie wirtualnych relacji między ludźmi - mówił w sobotę papież Franciszek młodzieży z włoskiego miasteczka Codogno, gdzie w zeszłym roku ogłoszono pierwszy alarm na tle szerzenia się koronawirusa w Europie.
Papież Franciszek
Papież Franciszek Foto: shutterstock.com/AM113
shutterstock wielka brytania koronawirus free 1200.jpg
Indyjski wariant koronawirusa. Ponad dwukrotny wzrost zakażeń w Wielkiej Brytanii

Podczas audiencji dla uczniów i nauczycieli z zespołu szkół w Codogno, jednej z pierwszych czerwonych stref we Włoszech przed ponad rokiem, papież zachęcał do tego, by nie zamykać się w wirtualnym świecie.

- Relacje między wami, uczniami, a także z nauczycielami ucierpiały podczas długich miesięcy zdalnego nauczania. Teraz życzę wam, abyście mogli w pełni je przywrócić - powiedział Franciszek.

Dodał: "Ale zachęcam was, byście wyciągnęli lekcję z tego braku, by to negatywne doświadczenie mogło w pewnym sensie czegoś nauczyć, czyli właśnie znaczenie realnych relacji międzyludzkich, nie wirtualnych".

Czytaj także:

- Wy jesteście dziećmi społeczeństwa cyfrowego, które otworzyło nowe drogi wiedzy i komunikowania, ale wiemy już dobrze, że jest niebezpieczeństwo zamknięcia się w sobie i patrzenia na rzeczywistość zawsze przez filtr, który tylko pozornie powiększa naszą wolność - tłumaczył papież.

"Nie ma wirusa, który mógłby powstrzymać marzenia"

Podkreślił: "Niech doświadczenie pandemii, tej abstynencji od relacji przyjacielskich, rozbudzi w was bardziej krytyczne podejście do tych narzędzi, by takimi zostały, czyli instrumentami, podlegającymi naszej inteligencji i woli".

Franciszek wyraził uznanie dla młodzieży z Codogno za to, że w miesiącach epidemii "nie straciła animuszu". Jak zaznaczył, "nie ma wirusa, który mógłby powstrzymać marzenia" młodych ludzi.

- Macie w sobie siłę, pragnienie, które, jeśli są stymulowane i wspierane z mądrością przez dorosłych, przynoszą zaskakujące owoce - ocenił.

Wskazywał młodzieży, że są "teraźniejszością", a nie "przyszłością społeczeństwa". W Codogno w lutym 2020 roku potwierdzono oficjalnie pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem we Włoszech. Miasteczko to, podobnie, jak inne w Lombardii, zostało wkrótce odcięte od świata na kilka tygodni.

dn

Czytaj także

Papież Franciszek w Światowy Dzień Zdrowia: wszyscy jesteśmy wezwani do przeciwstawienia się pandemii

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 14:42
"Wszyscy jesteśmy wezwani do przeciwstawienia się pandemii" - te słowa papieża Franciszka zamieszczono na jego profilu na Twitterze w związku z obchodzonym w środę Światowym Dniem Zdrowia. Jako "podstawowe narzędzie w tej walce" wskazał szczepionki.
rozwiń zwiń