X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Represje władz Białorusi wobec portalu informacyjnego. Głos zabrała UE

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 10:59
Sprawcy łamania praw człowieka na Białorusi nie mogą być bezkarni - podkreśla Unia Europejska. To komentarz do ostatnich represji reżimu w Mińsku wobec największego, niezależnego białoruskiego portalu internetowego TUT.by. Wczoraj aresztowano kilkunastu pracowników portalu, zablokowano do niego dostęp i zamknięto wejście do redakcji. Oświadczenie w tej sprawie opublikował rzecznik szefa unijnej dyplomacji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Natalia Fedosenko / TASS / Forum

W oświadczeniu mowa jest o tym, że Unia Europejska wraz z przedstawicielami społeczności międzynarodowej koordynuje działania, by pociągnąć do odpowiedzialności sprawców łamania praw człowieka na Białorusi. "Ostatnie działania pokazują całkowite lekceważenie wolności słowa przez białoruskie władze. Te działania są sprzeczne z międzynarodowymi zobowiązaniami Białorusi w ramach ONZ i OBWE"- napisał rzecznik szefa unijnej dyplomacji.

Posłuchaj
00:46 11086527_1.mp3 UE ws. represji reżimu wobec białoruskiego portalu TUT.by (IAR)

 

TUT.BY FORUM 1200.jpg
Władze Białorusi zablokowały największy portal informacyjny w kraju - TUT.by

W oświadczeniu znalazł się apel do reżimu w Mińsku o natychmiastowe zaprzestanie nękania niezależnych dziennikarzy, oraz wypuszczenie ich z aresztów wraz ze wszystkimi więźniami politycznymi. Wspólnota zaapelowała również o zaprzestanie represji wobec pokojowych demonstrantów, obrońców praw człowieka, mniejszości narodowych i opozycji.

Czytaj także:

Obecnie w Unii Europejskiej trwają prace nad rozszerzeniem sankcji wobec Białorusi za łamanie praw polskiej mniejszości, o czym brukselska korespondentka Polskiego Radia donosiła jako pierwsza przed kilkoma tygodniami. Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau w niedawnym wywiadzie dla Polskiego Radia potwierdził, że czwarty pakiet sankcji ma być uzgodniony i ogłoszony w przyszłym miesiącu.

dz

Czytaj także

Przestały przychodzić listy od Andrzeja Poczobuta. Żona działacza jest zaniepokojona warunkami w więzieniu

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 19:47
Andrzej Poczobut, jeden z czworga aresztowanych przedstawicieli władz Związku Polaków na Białorusi (ZPB), został przeniesiony do aresztu śledczego w Żodzino pod Mińskiem – poinformował portal Znadniemna.pl, powołując się na Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: liderzy Związku Polaków przewiezieni do aresztu w Żodzinie

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 22:27
Zatrzymani w marcu liderzy polskiej mniejszości na Białorusi zostali przewiezieni z aresztu w Mińsku do aresztu śledczego w Żodzinie, niedaleko białoruskiej stolicy. To na razie informacje nieoficjalne, niepotwierdzone przez białoruskie służby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: nadal zamknięte wejście do redakcji portalu TUT.by

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 10:33
Nadal zamknięte jest wejście do pomieszczeń największego niezależnego białoruskiego portalu internetowego "TUT.by". Pracownicy, którzy chcieli dziś rano wejść do redakcji dowiedzieli się od ochrony budynku, że wejście jest zamknięte na polecenie organów śledczych .
rozwiń zwiń