X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

77. rocznica bitwy o Monte Cassino. W uroczystościach we Włoszech udział weźmie Mariusz Błaszczak

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 09:13
Na polskim cmentarzu wojskowym na Monte Cassino, w 77. rocznicę zdobycia wzgórza przez II Korpus Polski, odbędą się uroczystości z udziałem ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Z powodu ograniczeń sanitarnych weźmie w nich udział bardzo ograniczona liczba osób.
Polski Cmentarz Wojenny na Monte Cassino
Polski Cmentarz Wojenny na Monte CassinoFoto: Shutterstock/Brzostowska

Uroczystość rozpocznie się od mszy świętej. Następnie obchody przeniosą się z cmentarza do miasta Cassino, gdzie odsłonięta zostanie tablica poświęcona dowódcy II Korpusu generałowi Władysławowi Andersowi.

romual lipinski twitter marek walkuski 1200.jpg
"Przyjmuję to jako hołd dla tych, którzy tam polegli". Weteran spod Monte Casino awansowany na pułkownika
Posłuchaj
00:55 Cassino IAR.mp3 Uroczystości z okazji 77. rocznicy zdobycia Monte Cassino we Włoszech. Relacja Piotra Kowalczuka (IAR)

Czytaj również:

Mariusz Błaszczak w Rzymie

Minister Błaszczak przybył do Rzymu w poniedziałek. W przeddzień 101. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II złożył wieniec na jego grobie. Potem w rozmowie z dziennikarzami odniósł się do wtorkowej uroczystości na cmentarzu na Monte Cassino.

- Bitwa pod Monte Cassino to ważny element naszej świadomości narodowej. Służba żołnierzy Wojska Polskiego, ówczesnych żołnierzy, stanowi wzór do naśladowania dla dzisiejszych żołnierzy Wojska Polskiego - powiedział szef MON.

facebook anna maria anders 1200 .jpg
77. rocznica bitwy pod Monte Cassino. Anna Maria Anders: to była wielka duma dla mojego ojca

Ministrowi Błaszczakowi towarzyszyć będzie ambasador Rzeczypospolitej we Włoszech, córka generała Andersa, Anna Maria Anders.

Posłuchaj
00:52 Cassino wspomnienia 1.mp3 Zdobycie Monte Cassino. Wspomnienia uczestników bitwy. Materiał Witolda Banacha (IAR)

jmo

Czytaj także

Monte Cassino – najbardziej zacięta bitwa II wojny światowej na Zachodzie

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 06:00
- 18 maja to moment rozpoczęcia natarcia. Moment, którego nie można zapomnieć. Wieczorem, góry przed nami się zapaliły. Przygotowanie artyleryjskie - jak okiem sięgnąć jedna wielka łuna ognia - wspominał żołnierz II Korpusu, uczestnik bitwy pod Monte Cassino.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niechlubna przeszłość. Znane niemieckie firmy były zaangażowane w zbrodnie reżimu nazistowskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 12:38
Firmy takie jak Volkswagen, Siemens czy BMW były zaangażowane w zbrodnie niemieckiego reżimu nazistowskiego, m.in. wywłaszczając Żydów i wykorzystując pracę robotników przymusowych pochodzących z krajów okupowanych. Po latach wiele z tych firm zatrudniło naukowców do zbadania swoich niechlubnych dziejów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Rzymie odbyła się beatyfikacja o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, założyciela salwatorianów

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 20:04
Założyciel salwatorianów o. Franciszek Maria od Krzyża Jordana oraz założycielka żeńskiej gałęzi tego zgromadzenia, matka Maria od Apostołów zostali beatyfikowani. Uroczystości przewodniczył kard. Angelo De Donatis. Gośćmi honorowymi byli członkowie brazylijskiej rodziny, w której wydarzył się cud za wstawiennictwem nowego błogosławionego. Beatyfikacja odbyła się w Bazylice św. Jana na Lateranie w Rzymie.
rozwiń zwiń