X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Konflikt izraelsko-palestyński. Joe Biden rozmawiał z Benjaminem Netanjahu

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 01:41
Prezydent USA Joe Biden opowiedział się za zawieszeniem broni w trwającym konflikcie izraelsko-palestyńskim. Amerykański przywódca rozmawiał telefonicznie z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.
Prezydent USA Joe Biden
Prezydent USA Joe BidenFoto: PAP/EPA/SHAWN THEW / POOL

Według komunikatu Białego Domu podczas rozmowy z Benjaminem Netanjahu Joe Biden po raz kolejny wyraził jednoznaczne poparcie dla prawa Izraela do obrony przez atakami rakietowymi. "Prezydent z zadowoleniem przyjął działania na rzecz zakończenia przemocy pomiędzy społecznościami i zaprowadzenia spokoju w Jerozolimie" - napisano w komunikacie.

Talaga24.jpg
"Wymiana ciosów". Andrzej Talaga o konflikcie izraelsko-palestyńskim
Posłuchaj
00:47 Biden Netanjahu Wałkuski IAR.mp3 Joe Biden opowiedział się za zawieszeniem broni w trwającym konflikcie izraelsko-palestyńskim. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

"Przywódcy omówili postępy operacji"

Biały Dom poinformował, że prezydent Joe Biden zachęcał Izrael do podjęcia wszelkich kroków dla ochrony ludności cywilnej. "Obaj przywódcy omówili postępy w izraelskiej operacji wojskowej przeciwko Hamasowi i innym grupom terrorystycznym w Gazie" - podają służby prasowe prezydenta USA.

"Prezydent wyraził poparcie dla zawieszenia broni i omówił kontakty Stanów Zjednoczonych z Egiptem i innymi partnerami, by doprowadzić do tego celu" - głosi komunikat urzędu prezydenta USA. Obaj przywódcy uzgodnili, że pozostaną w bezpośrednim kontakcie.

Czytaj również:

jmo

Czytaj także

Konflikt na Bliskim Wschodzie. Rośnie liczba ofiar wojny w Strefie Gazy

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 11:48
Według palestyńskiego ministerstwa zdrowia, po nocnych bombardowaniach enklawy liczba zabitych to obecnie 119 osób. Jedna trzecia spośród ofiar to kobiety i dzieci. Łączna liczba rannych wzrosła z kolei do 830. Po stronie Izraela jest łącznie dziewięć ofiar śmiertelnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent USA rozmawiał telefonicznie z Netanjahu i Abbasem

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 23:40
Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden w rozmowie z premierem Benjaminem Netanjahu na temat konfliktu izraelsko-palestyńskiego, potępił ataki rakietowe Hamasu i ubolewał nad ofiarami wśród cywilów po obu stronach.  Biden rozmawiał też telefonicznie z Prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem.
rozwiń zwiń