X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polka na czele unijnej grupy ds. walki z rosyjską dezinformacją​

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 13:17
Polka Martyna Bildziukiewicz została szefową unijnej grupy do spraw walki z rosyjską dezinformacją - East Stratcom Task Force. Specjalna grupa działa w ramach Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych, czyli unijnego korpusu dyplomatycznego. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alexandros Michailidis / Shutterstock.com

Grupa, która powstała kilka lat temu, monitoruje media i wychwytuje przykłady rosyjskiej dezinformacji w państwach członkowskich, a następnie koryguje i przedstawia rzetelne wiadomości. Grupa zajmuje się też analizą dezinformacji i edukacją, a także wsparciem mediów na Wschodzie i komunikacją strategiczną na Wschodzie.

borrell 1200 pap.jpg
UE potępia Rosję za publikację listy „nieprzyjaznych państw”

Działalność grupy ma obecnie kluczowe znaczenie w związku z nasilającą się propagandą i dezinformacją ze strony Kremla, która jest wymierzona w kraje członkowskie oraz unijne instytucje. Martyna Bildziukiewicz pracuje w niej od 2018 roku, a od dziś stoi na czele zespołu ekspertów.

Czytaj także:

Kim jest Martyna Bildziukiewicz?

Martyna Bildziukiewicz jest doktorem nauk politycznych, ekspertką do spraw komunikacji i walki z dezinformacją. W przeszłości była między innymi jednym z rzeczników Stałego Przedstawicielstwa Polski przy Unii Europejskiej w Brukseli.

Beata Płomecka/bf

Czytaj także

Walka z rosyjską dezinformacją i propagandą. Apel Anny Fotygi do szefa dyplomacji UE

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 14:46
Europoseł Anna Fotyga zaapelowała o powiększenie unijnej grupy do walki z dezinformacją i propagandą ze strony Rosji. Polska deputowana napisała w tej sprawie do szefa unijnej dyplomacji Josepa Borrella. Argumentowała, że kryzys wywołany przez pandemię koronawirusa jest wykorzystywany przez przeciwników Zachodu, którzy nasilają akcje propagandowe i dezinformacyjne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W przyszłym tygodniu sesja Parlamentu Europejskiego. Znamy główne tematy posiedzenia

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 16:22
- Sprawy Wschodu będą jednymi z głównych tematów sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego. Zaplanowano debaty o sytuacji na Białorusi i w Rosji po próbie otrucia Aleksieja Nawalnego - powiedział Beacie Płomeckiej, brukselskiej korespondentce Polskiego Radia, rzecznik Parlamentu Europejskiego, Jaume Duch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Soloch: wizyta Josepa Borrella w Moskwie ocierała się o kompromitację

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 09:22
Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch krytykuje wyjazd szefa unijnej dyplomacji do Moskwy. Podczas ubiegłotygodniowej wizyty Josepa Borrella władze Rosji wydaliły trzech dyplomatów z państw unijnych, w tym Polski.
rozwiń zwiń