X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kiedy pojawi się francuska szczepionka przeciwko COVID-19?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 11:27
Francuski koncern Sanofi ogłosił, że wyprodukuje szczepionkę przeciwko COVID-19 przed końcem roku. Firma farmaceutyczna opublikowała dziś wyniki drugiej fazy testów preparatu opracowanego we współpracy z brytyjskim laboratorium GSK. Wynika z nich, że szczepionka francuskiej firmy zapewnia wysoką ochronę przeciwko koronawirusowi.
Francuski koncern farmaceutyczny Sanofi chce wyprodukować swój preparat do końca 2021 roku
Francuski koncern farmaceutyczny Sanofi chce wyprodukować swój preparat do końca 2021 rokuFoto: PAP/EPA/IAN LANGSDON

Prezes koncernu Sanofi we Francji Olivier Bogillot poinformował, że druga faza testów szczepionki dała "bardzo obiecujące wyniki". Skuteczność preparatu sięga od 95 do 100 proc. po podaniu dwóch dawek, niezależnie od wieku pacjenta. Trzecia faza testów rozpocznie się za kilka tygodni. Jednym z jej celów będzie sprawdzenie skuteczności preparatu przeciwko południowoafrykańskiej odmianie koronawirusa. Jednocześnie francuski koncern rozpocznie masową produkcję szczepionki, aby mogła ona trafić do obrotu jak najszybciej po zakończeniu ostatnich badań klinicznych.


Posłuchaj
00:58 11082339_1.mp3 Skuteczność francuskiego preparatu sięga od 95 do 100 proc. po podaniu dwóch dawek, niezależnie od wieku pacjenta. Relacja Stefana Foltzera z Paryża (IAR)

Łatwiejsze przechowywanie

germany street 1200 pap.jpg
Koronawirus na świecie. W Niemczech spadek zachorowań i łagodzenie obostrzeń

Prezes Sanofi tłumaczył, że preparat francuskiego laboratorium wykorzystuje technologię tak zwanego "rekombinowanego białka z adiuwantem" - używaną od lat przy produkcji szczepionek przeciwko grypie.

- To szczepionka, którą można przechowywać w lodówce w temperaturze od 2 do 8 st. C, czyli jest łatwiejsza w użyciu. Mega centra szczepień nie są potrzebne, bo będzie można otrzymać zastrzyk u lekarza czy w aptece. Szczepionka jest bardziej praktyczna niż te obecne - tłumaczył Olivier Bogillot na antenie radia Europe1.

Czytaj także:

Firma Sanofi poinformowała również, że prowadzi prace nad inną szczepionką przeciwko COVID-19 wykorzystującą technologię RNA.

st

Czytaj także

We Francji szerzą się nowe odmiany koronawirusa. Rada Naukowa chce zaostrzenia lockdownu

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 11:32
Francuska Rada Naukowa doradzająca rządowi w sprawie pandemii koronawirusa stwierdziła, że wprowadzenie ogólnokrajowego lockdownu jest coraz bardziej prawdopodobne i wiąże się z pojawieniem się mutacji SARS-CoV-2.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francja: zaledwie 0,66 proc. pacjentów miało skutki uboczne po przyjęciu szczepionki AstraZeneca

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 21:02
Według najnowszego biuletynu ANSM obejmującego dane do 4 marca we Francji wykonano 454 545 zastrzyków z użyciem preparatu AstraZeneki, a efekty uboczne zaobserwowano u 3013 osób. Dwie trzecie skutków ubocznych miały charakter przejściowy i łagodny.
rozwiń zwiń