X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Odmowa wjazdu. Polacy z Norwegii chcą pozwać rząd w Oslo

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 21:50
Dwa tysiące Polaków mieszkających na stałe w Norwegii chce pozwać tamtejszy rząd za regulacje dotyczące powrotu do kraju podczas pandemii - informuje portal tvp.info.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Novikov Aleksey

Sprawa dotyczy osób, które opuściły Norwegię z ważnych przyczyn - np. pogrzeb rodzica - i przy powrocie nie były wpuszczane lecz odsyłane do kraju pochodzenia. Podróże takie były dozwolone, sprawa jednak rozbija się jednak o interpretację przepisów Europejskiego Obszaru Gospodarczego i definicji rezydenta.

pap Erna Solberg 1200.jpg
Norwegia: premier ma zapłacić grzywnę za złamanie restrykcji przeciwepidemicznych

Norwegia odsyłała obywateli krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego, którzy nie byli zarejestrowani jako rezydenci w systemie ewidencji ludności (Folkeregisteret). Nie miało znaczenia, że faktycznie na stałe mieszkali w Norwegii, tam pracowali i odprowadzali podatki. 

"Władze Norwegii mogły naruszyć w ten sposób prawa człowieka i złamać przepisy regulujące współpracę w ramach EOG. Według traktatów w niej zawartych rezydentem jest osoba, która w danym kraju na stałe mieszka i funkcjonuje, bez konieczności rejestracji" - czytamy w tvp.info.

Czytaj także:

Norwegia wycofała już kryterium wpisu do ewidencji ludności. W międzyczasie jednak w wyniku działania tamtejszych władz tysiące ludzi znalazły się w trudnej sytuacji i poniosły wymierne straty. W tej grupie jest m.in. 2 tys. Polaków domagających się rekompensat. Reprezentująca ich prawnik Lina Smorr informuje, że trwa podliczanie strat. Jak dodaje, jeśli rząd nie wypłaci zadośćuczynienia dobrowolnie, zostanie złożony pozew.

tvp.info/fc

Czytaj także

Kraje Unii Europejskiej luzują obostrzenia pandemiczne

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 12:15
Kraje Unii Europejskiej rozmawiają o zaświadczeniach szczepionkowych umożliwiających podróżowanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paszporty szczepionkowe. Unijne instytucje mają odmienne wizje dokumentu

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 09:23
Paszport szczepionkowy - dokument zawierający informację o zaszczepieniu, negatywnym teście lub obecności przeciwciał - powinien według Komisji Europejskiej ułatwić podróże wewnątrz Wspólnoty. Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen ma nadzieję, że porozumienie polityczne zostanie osiągnięte do końca maja.
rozwiń zwiń