X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Holandia: nieznani sprawcy zdewastowali pomnik zamordowanych Żydów

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 17:46
Pomnik upamiętniający żydowskie ofiary II wojny światowej w Cuijk na wschodzie Holandii został w niedzielę oblany farbą przez nieznanych sprawców. Napisano również na nim "Wolna Palestyna". Policja poszukuje sprawców m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Zdewastowany pomnik ofiar żydowskich II wojny światowej na ścianie dawnej synagogi w Cuijk
Zdewastowany pomnik ofiar żydowskich II wojny światowej na ścianie dawnej synagogi w Cuijk Foto: facebook.com/PolitieCuijk

Zdewastowany pomnik w formie tablicy wmurowany jest w ścianę dawnej synagogi w Cuijk w prowincji Brabancja Północna.

Dziennik "Brabants Dagblad" przypomina, że na pomniku znajdowały się nazwiska żydowskich ofiar II wojny światowej z Cujik zamordowanych m.in. w Auschwitz i Sobiborze.

praca budowa free 1200
Inspekcja pracy w Holandii zbiera doniesienia o dyskryminacji. Problem ma dotyczyć także Polaków

Czytaj także:

Od kilku dni w całej Holandii trwają protesty poparcia dla ludności palestyńskiej w związku z najnowszą eskalacją w konflikcie izraelsko-palestyńskim. W Hadze aresztowano sześciu uczestników demonstracji, którzy zaatakowali policjantów.

Premier Mark Rutte broni na Twitterze prawa Izraela do samoobrony, a lider opozycyjnej, populistycznej Partii na rzecz Wolności (PVV) Geert Wilders określił demonstrantów mianem "antyizraelskich szumowin".

nt

Czytaj także

Polscy dyplomaci ratujący Żydów. Odbyła się debata nt. Grupy Ładosia

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 23:15
Grupa Ładosia była wspólnym polsko-żydowskim przedsięwzięciem - podkreślali zgodnie uczestnicy dyskusji zorganizowanej przez Żydowski Instytut Historyczny. W debacie online poświęconej grupie ratującej Żydów przed Zagładą wzięli udział ambasador RP w Turcji Jakub Kumoch i Jacek Papis, reżyser filmu "Polmission. Tajemnice paszportów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Molestowanie w miejscach publicznych dotknęło połowy mieszkańców Hagi. Policja: problem całej Holandii

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 12:58
45 procent mieszkańców Hagi doświadczyło w ubiegłym roku molestowania w miejscach publicznych, czyli, jak określa to policja, "molestowania ulicznego", wynika z badania przeprowadzonego przez pracownię I&0 Research na zlecenie władz miasta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Celem Niemców była eksterminacja polskich elit". Wiceszef Instytutu Pileckiego w wywiadzie dla "Berliner Zeitung"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 11:47
- Celowa eksterminacja polskiej elity była jednym z głównych celów nazistów, ale los chłopów był równie okrutny. Polacy mieli służyć Niemcom jako niewolnicy - przypomina na łamach dziennika "Berliner Zeitung" wiceszef berlińskiej filii Instytutu Pileckiego Mateusz Fałkowski.
rozwiń zwiń