X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Konflikt na Bliskim Wschodzie. Papież wezwał do pojednania

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 13:35
Franciszek spotkał się z wiernymi na placu św. Piotra na południowej modlitwy do królowej Niebios. Papież zaapelował w niedzielę o przerwanie działań zbrojnych między Izraelczykami i Palestyńczykami, o dialog i pojednanie. Podkreślił, że wśród zabitych są dzieci. - To jest straszne, niedopuszczalne - mówił.
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: PAP/EPA/CLAUDIO PERI

Papież poświęcił katechezę przed modlitwą obchodzonej dziś w Kościele uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Powiedział, że poprzez Ducha Świętego wierni, mimo swoich słabości, grzechów i ograniczeń, są wezwani do świadczenia o Chrystusie.

Izrael Palestyna konflikt PAP 1200.jpg
Pomoc humanitarna dla Strefy Gazy. Czerwony Krzyż wysłał swoich przedstawicieli

Śledzę z ogromnym zaniepokojeniem to, co dzieje się w Ziemi Świętej. W tych dniach dochodzi do gwałtownych starć zbrojnych między Strefą Gazy i Izraelem, niosących ryzyko, że wywołają spiralę śmierci i zniszczenia - powiedział Franciszek.

Po modlitwie papież wyraził głęboki niepokój eskalacją konfliktu zbrojnego między Izraelczykami i Palestyńczykami. Podkreślił, że giną również dzieci.

"Wiele osób zostało rannych, a bardzo dużo niewinnych zginęło. Są wśród nich także dzieci. To jest straszne, niedopuszczalne. Ich śmierć jest znakiem tego, że nie chce się budować przyszłości, ale chce się ją niszczyć" - oświadczył Franciszek.

Czytaj także:

Mówił o nakręcającej się spirali śmierci, zniszczenia i nienawiści.

- Dokąd prowadzą nienawiść i zemsta? Czy naprawdę można myśleć o pokoju zabijając bliźnich? - pytał papież.


Posłuchaj
00:57 11081001_1.mp3 Papież wezwał do pojednania między Izraelczykami i Palestyńczykami. Relacja Piotra Kowalczuka (IAR)

 

- W imię Boga, który stworzył wszystkie istoty ludzkie równe w prawach, obowiązkach i godności wzywam do tego, by żyły między sobą jak bracia, kieruję apel o spokój, a do odpowiedzialnych, by przerwano szczęk oręża i by wejść na drogi pokoju, także z pomocą wspólnoty międzynarodowej - wezwał.

1200.jpg
Eskalacja w Strefie Gazy. Kolejny raz wzrosła liczba zabitych

Papież wezwał strony konfliktu do natychmiastowego przerwania walk i rozpoczęcie dialogu. Zaapelował do społeczności międzynarodowej do wsparcia inicjatyw pokojowych.

- Módlmy się nieustannie o to, by Izraelczycy i Palestyńczycy mogli znaleźć drogę dialogu oraz przebaczenia, by byli cierpliwymi budowniczymi pokoju i sprawiedliwości otwierając się krok po kroku na wspólną nadzieję oraz koegzystencję między braćmi. Módlmy się za ofiary, zwłaszcza za dzieci, módlmy się o pokój do Królowej Pokoju - apelował papież.

bf

Czytaj także

Rośnie liczba ofiar cywilnych. Szef ONZ zaniepokojony sytuacją w Gazie

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 01:51
Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres jest "głęboko zaniepokojony" izraelskim atakiem na budynek w Strefie Gazy, w którym siedzibę miały międzynarodowe media. Takie oświadczenie wydał rzecznik sekretarza generalnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojna w Strefie Gazy. Europejskie demonstracje poparcia dla Palestyńczyków

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 02:29
Dziesiątki tysięcy demonstrantów maszerowało wczoraj wieczorem w głównych miastach europejskich na znak poparcia dla Palestyńczyków, którzy zginęli w trakcie ostatnich strać z Izraelem. Liczba ofiar wojny w Strefie Gazy wynosi po stronie palestyńskiej 148. Po stronie izraelskiej w trwającym od niemal tygodnia konflikcie zginęło 10 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Netanjahu zapowiada kontynuację nalotów na Strefę Gazy. "Będą prowadzone tak długo, jak to konieczne"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 07:09
Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedział "kontynuację mocnych odpowiedzi na rakietowe ataki" Palestyńczyków. W wystąpieniu emitowanym przez telewizję mówił, że będą one prowadzone "tak długo, jak to konieczne".
rozwiń zwiń