X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zmarł Jerzy Polak - działacz Solidarności i zaangażowany członek Polonii w USA

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 07:49
W amerykańskim stanie Connecticut, w wieku 67 lat, zmarł po długotrwałej chorobie Jerzy Polak, działacz polonijny, opozycjonista w okresie PRL, współtwórca NSZZ "Solidarność" w Jaśle. Współorganizował miejscowe strajki oraz wydawnictwo podziemne i druk niezależnej prasy. Za swoją działalność opozycyjną był więziony. W 1988 r. emigrował z Polski do Stanów Zjednoczonych, gdzie działał społecznie w środowisku polonijnym.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Martyn Jandula

Jako fotograf i autor licznych zdjęć związanych z działalnością NSZZ "Solidarność", organizował tematyczne wystawy na uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych, m.in. na Uniwersytecie Harvarda. W ostatnich latach życia był przewodniczącym Klubu Gazety Polskiej w Stamford, w stanie Connecticut. W grudniu ubiegłego roku prezydent Andrzej Duda odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za działalność niepodległościową.

Posłuchaj
00:48 11080669_1.mp3 USA: zmarł Jerzy Polak, działacz opozycji antykomunistycznej - relacja Macieja Rusińskiego (IAR)

"Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu Pana Jerzego Polaka, patrioty, działacza Solidarności i zaangażowanego członka Polonii w USA" - napisał na Twitterze konsul Rzeczpospolitej Polskiej w Nowym Jorku Adrian Kubicki.

pb