X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent USA rozmawiał telefonicznie z Netanjahu i Abbasem

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 23:40
Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden w rozmowie z premierem Benjaminem Netanjahu na temat konfliktu izraelsko-palestyńskiego, potępił ataki rakietowe Hamasu i ubolewał nad ofiarami wśród cywilów po obu stronach.  Biden rozmawiał też telefonicznie z Prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem.
Joe Biden
Joe BidenFoto: PAP/EPA/TASOS KATOPODIS / POOL

EPA Strefa Gazy pogrzeb 1200 (1).jpg
Rośnie liczba ofiar konfliktu Izraela z Hamasem. Polski MSZ apeluje o zakończenie przemocy

Według komunikatu Białego Domu prezydent USA wyraził zdecydowane poparcie dla prawa Izraela do obrony przed ostrzałem rakietowym ze strony Hamasu i innych grup terrorystycznych ze Strefy Gazy."Prezydent potępił ataki na miejscowości w Izraelu” - napisano w relacji z rozmowy.

Joe Biden odnotował, że w obecnym konflikcie giną zarówno Izraelczycy, jak i Palestyńczycy, w tym dzieci. Wyraził także troskę bezpieczeństwo dziennikarzy i podkreślił konieczności ich ochrony.

Według komunikatu Joe Biden wyraził, poważne zaniepokojenie przemocą pomiędzy społecznościami wewnątrz Izraela i podkreślił konieczność ukarania ekstremistów i uspokojenia sytuacji.

Posłuchaj
00:53 Prezydent USA J. Biden dzwonił do B.Netanjahu i M. Abbasa. Relacja Marka Wałkuskiego z Waszyngtonu (IAR).mp3 Prezydent USA dzwonił do Netanjahu i Abbasa. Relacja Marka Wałkuskiego z Waszyngtonu (IAR)

 

Rozmowa z Abbasem

W komunikacie po rozmowie prezydenta USA z przywódcą Autonomii Palestyńskiej Biały Dom podkreślił, że obaj wyrazili pragnienie, by Jerozolima i Zachodni Brzeg były miejscami pokojowego współistnienia ludzi różnych wyznań i pochodzenia.

Joe Biden powiedział Mahmudowi Abbasowi, że opowiada się za tym, by Palestyńczycy mogli cieszyć się godnym życiem, bezpieczeństwem, wolnością i szansami ekonomicznymi.

Przypomniał też, że odblokował pomoc gospodarczą i humanitarną dla Autonomii.

PAP/IAR/in./


Czytaj także

Konflikt na Bliskim Wschodzie. Ekspert PISM: Izrael nie może pozostać bezczynny i liczyć tylko na Żelazną Kopułę

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 13:50
- Decydujące w kwestii rozwoju sytuacji na Bliskim Wschodzie będzie to, ile ofiar przyniesie eskalacja w najbliższym czasie - to zdecyduje o tym, w jaki sposób i kiedy będzie ona mogła zostać zakończona - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl ekspert PISM Michał Wojnarowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSZ: nie ma planów ewakuacji polskich dyplomatów z Izraela

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 21:28
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau poinformował, że Polska na razie nie planuje ewakuacji swoich dyplomatów i obywateli z Izraela.
rozwiń zwiń