X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA i Czechy "nieprzyjazne" wobec Rosji. Konsekwencje dotkną dyplomatów

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 18:43
Rząd Rosji zatwierdził listę "nieprzyjaznych państw", na której znalazły się tylko Stany Zjednoczone i Czechy. Rozporządzenie w tej sprawie opublikowano na rosyjskim oficjalnym portalu informacji prawnej.
Uznanie USA i Czech za nieprzyjaznych było możliwe dzięki dekretowi Władimira Putina z kwietnia
Uznanie USA i Czech za "nieprzyjaznych" było możliwe dzięki dekretowi Władimira Putina z kwietniaFoto: PAP/EPA/SERGEY ILYIN / KREMLIN / SPUTNIK POOL

tatu volkova forum 1200.jpg
Wokalistka TATU zostanie politykiem. Chce walczyć z wrogami Putina

W efekcie trafienia na "czarną listę" Kremla, Czechy mogą zatrudniać w swoim przedstawicielstwie dyplomatycznym w Rosji maksymalnie 19 pracowników spośród mieszkańców Rosji, a Stany Zjednoczone - ani jednego.

Posłuchaj
00:51 dzwiek - rosja - usa - czwechy .mp3 Stworzenie listy "nieprzyjaznych państw" polecił rządowi prezydent Władimir Putin. Nadanie takiego statusu wiąże się z wprowadzeniem ograniczeń dla przedstawicielstw dyplomatycznych tych krajów. Z Moskwy Maciej Jastrzębski (IAR)

Jak czytamy w opublikowanym przez rząd Rosji rozporządzeniu, wobec państw podejmujących nieprzyjazne działania wobec "Federacji Rosyjskiej, obywateli Federacji Rosyjskiej lub rosyjskich osób prawnych” będą podejmowane kroki zgodnie z dekretem prezydenta Władimira Putina. Dekret o odpowiedzi Rosji na "nieprzyjazne działania innych państw", który ogranicza możliwość zatrudniania przez ambasady i konsulaty takich krajów obywateli Rosji, został podpisany 23 kwietnia. 

Dyplomatyczne tło decyzji

Tłem dla tej decyzji jest skandal dyplomatyczny pomiędzy Rosją i Czechami, które wydaliły 18 dyplomatów rosyjskich, na co Moskwa odpowiedziała zminimalizowaniem personelu ambasady czeskiej w Pradze. Powodem decyzji strony czeskiej były uzasadnione podejrzenia tamtejszych władz ws. udziału agentów rosyjskich w wybuchu, do którego doszło w 2014 r. w składzie amunicji we Vrbieticach. W eksplozji zginęli dwaj obywatele Czech.

Czytaj także: 

Rzeczniczka MSZ w Moskwie Maria Zacharowa zapowiadała pod koniec kwietnia, że w związku z "nieprzyjaznymi działaniami USA" na liście znajdzie się także ten kraj.


mbl


Czytaj także

Rumunia wydala rosyjskiego dyplomatę. "Gest solidarności z Czechami"

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 15:16
"W geście solidarności z Czechami, które są w pełnym konflikcie dyplomatycznym z Rosją, Rumunia wydali jednego rosyjskiego dyplomatę" - poinformowało w komunikacie rumuńskie MSZ, idąc w ślady kilku innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie V4 ws. działań Rosji. Jan Parys: polityka Grupy Wyszehradzkiej wobec Moskwy nabrała spójności

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 15:21
- Można powiedzieć, że Grupa Wyszehradzka odzyskuje pewną spoistość w polityce zagranicznej wobec Rosji. Bardzo się cieszę, że pan premier przeprowadził konsultacje i kraje będą się nawzajem informować, co robią w tej dziedzinie i jak dalej postępować - powiedział o działaniach V4 Jan Parys, były minister obrony narodowej.
rozwiń zwiń