X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Palestyna: ponad 120 ofiar izraelskich bombardowań w Strefie Gazy

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 17:38
Rośnie liczba ofiar wojny w Strefie Gazy. Według palestyńskiego ministerstwa zdrowia, po nocnych bombardowaniach enklawy liczba zabitych to obecnie 122 osoby. Jedna trzecia spośród ofiar to kobiety i dzieci. Łączna liczba rannych wzrosła do 900. Po południu z Gazy znów posypał się grad rakiet na Izrael.
Zniszczony budynek w Gazie
Zniszczony budynek w GazieFoto: EPA/MOHAMMED SABER

Ostatniej nocy Izrael przeprowadził najcięższe od lat bombardowania Strefy Gazy. Brało w nich udział 160 samolotów oraz czołgi, stojące przy granicy. Celem uderzeń miały być podziemne tunele Hamasu, służące do przemytu ludzi i broni z Gazy do Izraela. Armia twierdzi, że jej żołnierze nie weszli na teren Gazy.

Nie dojeżdżają karetki

heiko 1200 pap.jpg
"Hamas świadomie eskaluje konflikt". Szef niemieckiej dyplomacji o sytuacji w Strefie Gazy

Wielu mieszkańców północnych i wschodnich rejonów Gazy w popłochu uciekało w nocy z domów. Część, tak jak podczas wojny przed siedmioma laty, znalazła schronienie w szkołach prowadzonych przez ONZ.


Posłuchaj
00:45 gaza ofiary.mp3 Rośnie liczba ofiar wojny w Strefie Gazy. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

 

- W naszej dzielnicy było zbyt niebezpiecznie, żeby zostać. Nawet karetki nie mogły tam dojechać do rannych. Dlatego uciekliśmy - mówi Palestynka Rewaa.

Czytaj także:

Liczba zabitych wzrosła do 122, a według Palestyńczyków pod bombami zginął między innymi ojciec z trzema córkami.

Mediacje Egiptu

iron dom 1200.jpg
Ma 90 proc. skuteczności. Tak działa "Żelazna Kopuła" Izraela

W trakcie bombardowań Hamas i Islamski Dżihad nadal prowadziły ostrzały terenów Izraela. Według izraelskiego wojska, w ciągu nocy wystrzelono 190 pocisków, a od poniedziałku ponad dwa tysiące.

Palestyńskie media twierdzą, że jest niewielki postęp w negocjacjach między Izraelem a rządzącym w Gazie Hamasem. Mediacje prowadzi w tej chwili Egipt. Izraelscy politycy twierdzą jednak, że na razie żaden rozejm nie jest możliwy i sugerują, że przed ewentualnym zawieszeniem broni chcą zniszczyć jak najwięcej infrastruktury Hamasu.

Zamieszki na Zachodnim Brzegu

Tymczasem w Izraelu i na Zachodnim Brzegu od kilku dni dochodzi do protestów Palestyńczyków oraz do ulicznych zamieszek z udziałem izraelskich i arabskich bojówek. W Dżeninie na Zachodnim Brzegu w starciach zginął jeden Palestyńczyk.

Część mediów informuje, że izraelskie siły podczas protestów używają ostrej amunicji.

fc

Czytaj także

Zamieszki w miastach, Izrael mobilizuje kolejnych rezerwistów. Rośnie przemoc w Strefie Gazy

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 23:25
Izrael mobilizuje kolejnych rezerwistów i wysyła żołnierzy i sprzęt na granicę z Gazą. Wojskowi rozważają rozpoczęcie ofensywy lądowej na palestyńską enklawę, co równałoby się rozpoczęciu wojny. W samym Izraelu siły bezpieczeństwa są wysyłane do kolejnych miast, gdzie istnieje niebezpieczeństwo wybuchu zamieszek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W niedzielę posiedzenie Rady Bezpieczeństwa. Tematem sytuacja na Bliskim Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 04:30
W najbliższą niedzielę 16 maja o godz. 14. czasu GMT (16. czasu polskiego) odbędzie otwarte posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie ostatniej eskalacji konfliktu izraelsko-palestyńskiego - poinformowały źródła dyplomatyczne.
rozwiń zwiń