X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Hamas świadomie eskaluje konflikt". Szef niemieckiej dyplomacji o sytuacji w Strefie Gazy

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 13:56
Szef niemieckiego MSZ Heiko Maas zarzucił palestyńskiej organizacji Hamas celową eskalację konfliktu na Bliskim Wschodzie. - Czekają nas krytyczne dni - oświadczył.
Heiko Maas, szef niemieckiej dyplomacji
Heiko Maas, szef niemieckiej dyplomacjiFoto: PAP/DPA/Markus Schreiber

W rozmowie z dziennikiem "Saarbrücker Zeitung" minister spraw zagranicznych stwierdził, że radykalna islamska organizacja dąży celowo do zaostrzenia konfliktu w Strefie Gazy. - W tej, i tak już napiętej, sytuacji Hamas świadomie i masowo eskaluje sytuację poprzez terror rakietowy. Izrael ma prawo do samoobrony - powiedział Heiko Maas.

1200.jpg
Zamieszki w miastach, Izrael mobilizuje kolejnych rezerwistów. Rośnie przemoc w Strefie Gazy

Polityk SPD obawia się, że wszczynanie wojny na Bliskim Wschodzie może doprowadzić do "kolejnej intifady", wzywając obie strony sporu do podjęcia negocjacji. Zdaniem Maasa w pobliżu "beczki prochu", jakim jest Strefa Gazy, można jedną iskierką wzniecić "dyplomatyczny pożar". - Dopóki nie zostanie wypracowane polityczne porozumienie, ten konflikt się nie skończy - dodał szef niemieckiego MSZ.

Od 10 maja organizacja Hamas wystrzeliła w kierunku Izraela ponad 1600 rakiet. W odpowiedzi armia izraelska zbombardowała cele w Strefie Gazy. W ostatnich dniach konflikt między Izraelczykami i Palestyńczykami przybrał na sile, pociągając za sobą po obu stronach dziesiątki ofiar śmiertelnych i setki rannych.

kp

Czytaj także

Konflikt na Bliskim Wschodzie. Trwa ostrzał rakietowy południowego Izraela

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 09:40
W piątek trwa ostrzał rakietowy południowego Izraela ze Strefy Gazy po nocy intensywnych walk. Około 160 samolotów jednocześnie przeprowadziło o północy z czwartku na piątek zmasowany atak na sieć tuneli wykopanych przez Hamas pod miastem Gaza – informuje portal Times of Israel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamieszki etniczne na ulicach Izraela. Zatrzymano kilkaset osób

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 11:29
W nocy w miastach w Izraelu i na Zachodnim Brzegu doszło do kolejnych zamieszek na tle etnicznym. Równocześnie z trwającym konfliktem w Strefie Gazy w miastach izraelskie i palestyńskie bojówki niszczyły budynki, samochody, a na ulicach dochodziło też do samosądów.
rozwiń zwiń