X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zamieszki etniczne na ulicach Izraela. Zatrzymano kilkaset osób

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 11:29
W nocy w miastach w Izraelu i na Zachodnim Brzegu doszło do kolejnych zamieszek na tle etnicznym. Równocześnie z trwającym konfliktem w Strefie Gazy w miastach izraelskie i palestyńskie bojówki niszczyły budynki, samochody, a na ulicach dochodziło też do samosądów.
Izraelskie wojska podczas starć z palestyńskimi bojówkami w Hebronie na Zachodnim Brzegu
Izraelskie wojska podczas starć z palestyńskimi bojówkami w Hebronie na Zachodnim BrzeguFoto: PAP/EPA/ABED AL HASHLAMOUN

Do zamieszek dochodzi na terenach na których mieszkają zarówno Żydzi jak i izraelscy Arabowie. W mieście Lod, które z powodu wcześniejszych starć zostało zamknięte, podpalono kolejną już synagogę. W jednej z dzielnic Tel Awiwu arabscy napastnicy pobili izraelskiego żołnierza, a w innej dzielnicy izraelskie bojówki atakowały dziennikarzy jednej z telewizji. W mieście Acre arabskie bojówki podpaliły centrum kultury, a w Lod starożytne muzeum.

ostrzal 1200 pap.jpg
Konflikt na Bliskim Wschodzie. Trwa ostrzał rakietowy południowego Izraela

Wcześniej dochodziło też do publicznych linczów Arabów przez izraelskich ekstremistów, którzy zwoływali się w mediach społecznościowych.


Posłuchaj
00:51 11077247_1.mp3 Minionej nocy w różnych miastach Izraela zatrzymano 400 osób. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

Więcej wojska i policji

Do miast podwyższonego ryzyka wciąż ściągane są posiłki wojska i policji, ale jak dotąd nie powstrzymało to samosądów i zamieszek. Premier Izraela Benjamin Netanjahu ostrzegł w nocy, że każdy, kto łamie prawo, zostanie surowo ukarany. Minionej nocy w różnych miastach Izraela zatrzymano 400 osób.

Do regularnych starć dochodzi też na okupowanym Zachodnim Brzegu. W Hebronie izraelscy osadnicy atakowali w nocy domy Palestyńczyków. Z kolei niedaleko Ramallah doszło do starć Arabów z izraelskim wojskiem. W zamieszkach ranny zostać miał m.in. kilkuletni chłopiec.

st

Czytaj także

W niedzielę posiedzenie Rady Bezpieczeństwa. Tematem sytuacja na Bliskim Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 04:30
W najbliższą niedzielę 16 maja o godz. 14. czasu GMT (16. czasu polskiego) odbędzie otwarte posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie ostatniej eskalacji konfliktu izraelsko-palestyńskiego - poinformowały źródła dyplomatyczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ma 90 proc. skuteczności. Tak działa "Żelazna Kopuła" Izraela

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 07:10
"System może przechwytywać i niszczyć pociski o zasięgu do 70 kilometrów" - czytamy na stronie portalu rp.pl o systemie obrony powietrznej Izraela "Żelazna Kopuła".
rozwiń zwiń