X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Moskiewskie Metro zwolniło kilkadziesiąt osób za wsparcie Nawalnego

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 11:16
Administracja moskiewskiego Metra zwolniła około 40 pracowników, którzy uczestniczyli w akcjach "Wolność dla Nawalnego". Radio Echo Moskwy poinformowało, że kierownictwo firmy na razie nie komentuje tych doniesień. Sprawą zainteresowali się stołeczni deputowani, związki zawodowe i obrońcy praw człowieka.
Aleksiej Nawalny
Aleksiej NawalnyFoto: Shutterstock.com/Jonas Petrovas

nawalny 1200 pap.jpg
Aleksiej Nawalny ze statusem "więźnia sumienia". Amnesty International przywróciła ten tytuł opozycjoniście

Portal Meduza podał, że część osób, które straciły pracę, poprosiła o pomoc niezależny związek zawodowy zrzeszający pracowników moskiewskiego Metra.

- Takich osób jest wiele, ale na razie nie o wszystkich przypadkach zostaliśmy powiadomieni - cytują rosyjskie media niezależne wypowiedź szefa związkowców Wasilija Szeliakowa.

Związkowiec ujawnił, że zwolnieni pracownicy to głównie osoby, które zarejestrowały się na stronie internetowej "Wolność dla Nawalnego. 


Posłuchaj
00:44 Jastrzębski spec.mp3 Moskiewskie Metro zwolniło kilkadziesiąt osób, bo wspierają A. Nawalnego. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Portal Meduza napisał, powołując się na informację uzyskaną od deputowanego Moskiewskiej Dumy Miejskiej Michaiła Timonowa, że zwolnienia z powodów politycznych mogą objąć nawet kilkuset pracowników stołecznej kolejki podziemnej. Wcześniej współpracownicy Aleksieja Nawalnego podawali, że nieznane osoby włamały się do bazy danych osób wspierających opozycjonistę.

IAR/agkm

Czytaj także

"Jest powoli zabijany". Rosyjscy obrońcy praw człowieka o sytuacji Nawalnego w kolonii karnej

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 19:10
"Powstaje wrażenie, że Aleksiej Nawalny jest powoli zabijany w kolonii karnej" - ocenili rosyjscy obrońcy praw człowieka. Zaapelowali, by odwiedziła go rzecznik praw człowieka Tatiana Moskalkowa. Media prorządowe utrzymują zaś, że Nawalnemu nic nie dolega.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja: grupa intelektualistów w obronie Aleksieja Nawalnego. "Każdy z nas może być następny"

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 10:15
Grupa rosyjskich pisarzy, poetów i naukowców wystąpiła z apelem o udzielenie pomocy medycznej Aleksiejowi Nawalnemu. Wśród autorów są między innymi: pisarka Ludmiła Ulicka, reżyser Władimir Mirzojew, publicysta Wiktor Szenderowicz i poeta Lew Rubinsztein. 
rozwiń zwiń