X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szczepienia nastolatków przeciw SARS-CoV-2. Belgia czeka na decyzję EMA

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 06:12
Belgia przygotowuje plany szczepienia nastolatków przeciw koronawirusowi i czeka na decyzję Europejskiej Agencji Leków. Eksperci agencji analizują wniosek BioNTech i Pfizer o dopuszczeniu szczepionek dla młodzieży od 12 do 15 lat. Obecnie preparaty konsorcjum są dostępne dla osób powyżej 16. roku życia.
Na szczepienia, każdego dnia, zapisywać się mogą dwa roczniki
Na szczepienia, każdego dnia, zapisywać się mogą dwa rocznikiFoto: Rana Mudassar/ Shutterstock

Szczepienia nastolatków w Belgii to kluczowa część strategii, która ma przede wszystkim pozwolić na utrzymanie otwartych szkół. - Wirus może także krążyć wśród młodzieży. Ważne, by ich zaszczepić i zapewnić im bezpieczeństwo - powiedziała Corine Vandermeulen, profesor z Uniwersytetu Leuven zajmująca się szczepieniami.

shutterstock wielka brytania koronawirus free 1200.jpg
Indyjski wariant koronawirusa. Ponad dwukrotny wzrost zakażeń w Wielkiej Brytanii

Posłuchaj
00:42 11076823_1.mp3 Szczepienia nastolatków, które mogłoby zacząć się już po wakacjach, pozwoliłoby na utrzymanie nauki stacjonarnej w Belgii. Relacja Beaty Płomeckiej z Brukseli (IAR)

 

Europejska Agencja Leków poinformowała przed kilkoma dniami, że ocenę szczepionek dla nastolatków ogłosi do końca tego miesiąca. Jeśli unijna agencja zatwierdzi preparaty BioNTech i Pfizer dla młodzieży powyżej 12. roku życia, wtedy w Belgii szczepienia w tej grupie wiekowej mogłyby się zacząć zaraz po wakacjach.

st

Czytaj także

Belgia: władze Flandrii chcą od lipca ułatwień dla zaszczepionych

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 19:31
Władze Flandrii, regionu w północnej części Belgii, rozważają wprowadzenie ułatwień dla zaszczepionych. 11 lipca, czyli w Święto Społeczności Flamandzkiej mają być gotowe specjalne koronaprzepustki dla osób zaszczepionych lub tych z negatywnym wynikiem testu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wkrótce decyzja EMA ws. szczepionek dla młodzieży. Znamy termin

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 15:17
Do końca miesiąca Europejska Agencja Leków ogłosi decyzję w sprawie szczepionek przeciw koronawirusowi dla młodzieży od 12 do 15 lat produkcji BioNTech i Pfizer. Poinformował o tym ekspert unijnej agencji Marco Cavaleri.
rozwiń zwiń