X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Indyjski wariant koronawirusa. Ponad dwukrotny wzrost zakażeń w Wielkiej Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 02:00
Liczba wykrytych zakażeń indyjskim wariantem koronawirusa w Wielkiej Brytanii wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu ostatniego tygodnia i jest to już drugi tydzień z tak dużym wzrostem - podała rządowa agencja Public Health England (PHE).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: I Wei Huang / Shutterstock.com

Według opublikowanych przez PHE danych, w Wielkiej Brytanii odnotowano dotychczas 1313 przypadków wariantu B.1.617.2, podczas gdy tydzień wcześniej było ich 520, zaś dwa tygodnie temu - 202.

Dzień wcześniej podano, że w czterech jednostkach samorządu terytorialnego w Anglii - Bolton, Blackburn z Darwen, Bedford i South Northamptonshire - indyjski wariant odpowiada za ponad połowę wszystkich nowo wykrytych zakażeń.

Odnosząc się do rosnącej liczby przypadków indyjskiego wariantu premier Boris Johnson powiedział w czwartek, że rząd jest zaniepokojony tą sytuacją i nie wyklucza żadnych działań w celu zatrzymania tych infekcji. Zapewnił, że na razie nie przewiduje zmiany zaplanowanego na poniedziałek trzeciego etapu znoszenia restrykcji w Anglii, ale zasugerował, że możliwe będzie pozostawienie restrykcji na niektórych obszarach.

shutterstock koronawirus covid 1200.jpg
Rozpowszechniał fake newsy o szczepieniach. Mężczyzna usłyszał zarzuty

2657 zakażeń jednej doby

Indyjski wariant koronawirusa przyczynia się do tego, że liczba nowych zakażeń przestała w ostatnich kilkunastu dniach spadać. Jak podano w czwartek, w ciągu ostatniej doby wykryto 2657 zakażeń, co jest najwyższym bilansem od 27 kwietnia, zaś łączna liczba z ostatnich siedmiu dni (16 079) jest o 12,4 proc. wyższa od tej z poprzednich siedmiu dni.

Czytaj także:

Nadal jednak spada liczba zgonów z powodu COVID-19. Podczas minionej doby stwierdzono ich 11, a w ostatnich siedmiu dniach - 68, co jest spadkiem o 16 proc. w porównaniu z poprzednimi siedmioma. Dotychczasowy bilans epidemii to ponad 4,44 mln wykrytych zakażeń i 125 651 zgonów.

Do środy włącznie pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 35,9 mln osób, co stanowi 68,2 proc. dorosłych mieszkańców kraju, a drugą - prawie 18,9 mln osób, czyli 35,9 proc. dorosłych.

ks

Czytaj także

"Widać światełko w tunelu". Iga Bielawska o sytuacji pandemicznej w Indiach

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 17:48
- Indie nigdy nie należały do grona krajów, gdzie służba zdrowia stoi na wysokim poziomie. Przeznacza się tam niewiele ponad 1 proc. PKB na opiekę zdrowotną, a dostęp do szpitali i przychodni stanowi problem poza wielkimi miastami - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Iga Bielawska z Instytutu Boyma, ekspert od spraw Indii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera maseczkowa w Niemczech. Prokuratura bada transakcje władz związkowych

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 17:14
Monachijska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie zakupu w marcu 2020 r. maseczek FFP2 przez bawarskie władze związkowe od szwajcarskiej firmy Emix. Sprawdzi, czy osłony kupiono po zawyżonych cenach i czy nieprawidłowo gospodarowano pieniędzmi podatników - poinformowały niemieckie media.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozpowszechniał fake newsy o szczepieniach. Mężczyzna usłyszał zarzuty

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 20:18
Zarzut rozpowszechniania informacji siejących panikę postawiono mężczyźnie, który twierdził, że w pewnej węgierskiej wiosce zmarli wszyscy zaszczepieni przeciw COVID-19 - podał w czwartek przedstawiciel sztabu operacyjnego ds. walki z koronawirusem Robert Kiss.
rozwiń zwiń