X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Cieszę się, że te ćwiczenia się odbywają". Prezydent o współpracy wojskowej Polski i Rumunii

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 13:35
Prezydent Polski wyraził zadowolenie ze wspólnych, polsko-rumuńskich ćwiczeń wojskowych. Andrzej Duda razem z prezydentem Rumunii Klausem Iohannisem odwiedził poligon Smyrdan na północy Rumunii, gdzie trwają ćwiczenia NATO "Justice Sword 21".
Prezydent Andrzej Duda w Rumunii
Prezydent Andrzej Duda w RumuniiFoto: twitter.com/prezydentpl

Polski prezydent przypomniał, że żołnierze Wojska Polskiego stacjonują w Rumunii w ramach misji sojuszniczej NATO.

- Polacy ćwiczą razem z sojusznikami - podkreślił Andrzej Duda.


Posłuchaj
00:20 11070916_1.mp3 Prezydent Andrzej Duda o współpracy wojskowej (IAR)

 

- Cieszę się, że te ćwiczenia się odbywają, bo tak jak w naszym kraju stacjonujący u nas żołnierze z Rumunii ćwiczą razem z naszymi żołnierzami, tak tutaj polscy żołnierze, stacjonujący w tej części Europy, w tej części Sojuszu Północnoatlantyckiego, doskonalą się we wspólnej obronie - powiedział prezydent Polski.

bbn 1200.jpg
Ćwiczenia wojskowe "Justice Sword 21" w Rumunii. Prezydent spotkał się z polskimi żołnierzami

Andrzej Duda dodał, że rozmawiał z prezydentem Rumunii o modernizacji polskiej i rumuńskiej armii.

- Bardzo się cieszę, że trenujemy interoperacyjność, że spotykamy się w ramach działań sojuszniczych, że przerzucamy nasze wojska, ćwicząc różne rozwiązania logistyczne - powiedział prezydent, dodając, że Wojsko Polskie jest coraz lepiej przygotowane do współpracy z sojusznikami, w tym z armią amerykańską.

Czytaj także:

We wtorek prezydent Andrzej Duda brał udział w spotkaniu przywódców wschodniej flanki NATO w Bukareszcie. W jego trakcie politycy zaapelowali o przysłanie na południe Europy większej liczby żołnierzy Sojuszu w związku z ostatnimi działaniami Rosji w regionie.

bf

Czytaj także

Szczyt B-9 w Bukareszcie. Prezydent: wojska sojusznicze gwarantują nam bezpieczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 15:42
W poniedziałek ok. godz. 15 polskiego czasu rozpoczął się szczyt Bukareszteńskiej Dziewiątki z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, przebywającego z wizytą w Rumunii. W szczycie bierze również udział prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden oraz szef NATO Jens Stoltenberg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt B-9. Jarosław Guzy: dokonywany jest przegląd całej wschodniej flanki NATO

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 17:07
- Morze Czarne jest teraz najbardziej zaognionym punktem jeżeli chodzi o wschodnią flankę NATO. W gruncie rzeczy szczyt dokonuje przeglądu całej wschodniej flanki, poczynając od państw bałtyckich poprzez kraje graniczące z Ukrainą i na Morzu Czarnym kończąc - powiedział Jarosław Guzy z Polskiej Agencji Prasowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biały Dom po szczycie B9: Joe Biden za wzmocnieniem siły odstraszania NATO

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 09:50
Prezydenci Rumunii Klaus Iohannis i Polski Andrzej Duda na konferencji po szczycie B9, czyli tzw. bukareszteńskiej dziewiątki podkreślali znaczenie obecności na nim prezydenta USA w kontekście wzmacniania bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO
rozwiń zwiń