X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Czarnecki: reakcja na działania Rosji była szybka i skuteczna politycznie

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 05:40
- Reakcje Unii Europejskiej na aneksję Krymu w 2014 roku i działania Rosji w Donbasie były szybkie i skuteczne politycznie - mówił europoseł PiS Ryszard Czarnecki podczas wysłuchania publicznego nt. długoterminowej strategii UE wobec Rosji, które odbyło się w ramach posiedzenia komisji spraw zagranicznych PE.
Eurodeputowany Ryszard Czarnecki podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu
Eurodeputowany Ryszard Czarnecki podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w StrasburguFoto: Unia Europejska 2019

Europoseł PiS podkreślił, że strategia unijna wskazuje pięć głównych wytycznych określających działania w relacjach z Rosją. Wśród nich wymienił pełną implementację porozumień mińskich, bliższą współpracę z państwami byłego bloku sowieckiego, budowę odporności UE na rosyjskie zagrożenia, rozmowy z Rosją w wybranych tematach, takich jak walka z terroryzmem, czy wspieranie kontaktów międzyludzkich.

W opinii eurodeputowanego wytyczne te są zasadne oraz - jak w przypadku odnowienia sankcji - skuteczne politycznie. Były wiceszef PE wspomniał również o nowych działaniach Rosji, jak np. budowa mostu nad Cieśniną Kercz czy działania na Morzu Azowskim oraz naruszenia przez nią praw człowieka za granicą.

1200 duda.jpg
Andrzej Duda: prezydenci krajów B-9 dostrzegają niebezpieczeństwo ze wschodu

"To musi być jasne przesłanie dla Putina"

Daniel Fried, były ambasador USA w Polsce i członek zarządu National Endowment for Democracy stwierdził "w odpowiedzi na pytanie pana Czarneckiego, którego bardzo dobrze zna", że trwa debata, czy sankcje powinny mieć charakter indywidualny, czy sektorowy.

Jak dodał, Stany Zjednoczone w Europie robiły jedno i drugie. W jego opinii istnieje zagrożenie eskalacji konfliktu i w takiej sytuacji UE i USA oraz NATO powinny koordynować działania, ale także prowadzić rozmowy z Rosjanami z opozycji.

Czytaj także:

Zdaniem Wladimira Milowa, rosyjskiego opozycjonisty, publicysty, ekonomisty i byłego wiceministra energii Federacji Rosyjskiej, kluczowe jest ucięcie powiązań między "mafią Putina", a światem finansowym. Jak mówił, należy nałożyć sankcje na oligarchów, którzy "kradną pieniądze Rosjanom i inwestują je na Zachodzie, gdzie kupują aktywa, mają udziały i różnego rodzaju zyski".

- To musi być jasne przesłanie dla Putina. Nie ma zgody na to, żebyś w dalszym ciągu kradł pieniądze od Rosjan i pozwalał na inwestycje na Zachodzie – mówił Milow. 

ks

Czytaj także

Szczyt B-9. Jarosław Guzy: dokonywany jest przegląd całej wschodniej flanki NATO

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 17:07
- Morze Czarne jest teraz najbardziej zaognionym punktem jeżeli chodzi o wschodnią flankę NATO. W gruncie rzeczy szczyt dokonuje przeglądu całej wschodniej flanki, poczynając od państw bałtyckich poprzez kraje graniczące z Ukrainą i na Morzu Czarnym kończąc - powiedział Jarosław Guzy z Polskiej Agencji Prasowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Putin przestał być światowym przywódcą". Według komentatora Echa Moskwy prezydent Rosji stracił autorytet

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 17:05
"Władimir Putin stracił rangę światowego przywódcy" - napisał na blogu Echa Moskwy komentator Matwiej Ganapolski. W jego ocenie, prezydent doprowadził również do sytuacji, w której świat przestał się liczyć ze zdaniem Rosji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Potępiamy rosyjskie akty sabotażu na terytorium NATO". Deklaracja po szczycie państw B-9

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 19:56
Prezydenci Bułgarii, Czech, Estonii, Węgier, Litwy, Łotwy, Polski, Rumunii i Słowacji we wspólnej deklaracji zobowiązali się do zacieśniania i rozwoju współpracy w ramach NATO. W spotkaniu online Bukareszteńskiej Dziewiątki uczestniczyli również prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden i Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg.
rozwiń zwiń