X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Potępiamy rosyjskie akty sabotażu na terytorium NATO". Deklaracja po szczycie państw B-9

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 19:56
Prezydenci Bułgarii, Czech, Estonii, Węgier, Litwy, Łotwy, Polski, Rumunii i Słowacji we wspólnej deklaracji zobowiązali się do zacieśniania i rozwoju współpracy w ramach NATO. W spotkaniu online Bukareszteńskiej Dziewiątki uczestniczyli również prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden i Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg.
Szczyt państw B-9 z udziałem m.in. Joe Bidena
Szczyt państw B-9 z udziałem m.in. Joe BidenaFoto: Paweł Soloch/Twitter

Prezydenci zwrócili uwagę na to, że zaangażowanie Stanów Zjednoczonych jest niezbędne dla Europy. Zapewnili, że nadchodzący szczyt NATO utoruje drogę do nowego rozdziału w stosunkach transatlantyckich.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
1200 duda.jpg
Andrzej Duda: prezydenci krajów B-9 dostrzegają niebezpieczeństwo ze wschodu

Przywódcy B-9 o eksplozji na Morawach

Przywódcy podkreślili, że obecnie NATO stoi w obliczu zagrożeń i wyzwań. Zwrócili uwagę, że agresywne działania Rosji, rozwój militarny w bezpośrednim sąsiedztwie państw NATO, w tym niedawna eskalacja napięcia na Morzu Czarnym, przy granicy z Ukrainą, nielegalne zaanektowanie Krymu, a także agresywne działania hybrydowe nadal zagrażają bezpieczeństwu euroatlantyckiemu.

"Potępiamy rosyjskie akty sabotażu na terytorium Sojuszu, o czym świadczy wybuch składu amunicji w 2014 roku w Vrběticach w Czechach, które stanowią poważne naruszenie prawa międzynarodowego" - czytamy w deklaracji. Liderzy wyrazili także zaniepokojenie doniesieniami o podobnym postępowaniu Rosji na terytorium Bułgarii.

Czytaj także:

"Wojna hybrydowa ma na celu sianie nieufności"

Prezydenci przypomnieli, że zagrożeniem dla wszystkich pozostaje terroryzm .

"Wojna hybrydowa, dezinformacja mają na celu sianie nieufności w naszych społeczeństwach, a ostatecznym ich celem jest niszczenie filarów naszych demokracji i podważanie naszej jedności" - czytamy w deklaracji dziewięciu przywódców.

ms

Czytaj także

Prezydent: Polska wspiera zbliżanie się Mołdawii do UE i działania Rumunii w tym zakresie

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 12:17
- Mam nadzieję, że bardzo trudny czas pandemii dobiega już końca, przechodzi w czas, w którym należy bardzo dynamicznie starać się zintensyfikować zarówno współpracę polityczną, jak i gospodarczą - powiedział w Bukareszcie prezydent Andrzej Duda na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Rumunii Klausem Iohannisem.
rozwiń zwiń