X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wielka fala migrantów na Lampedusie. Przybijała łódź za łodzią

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 20:35
Ponad 1400 migrantów przybyło w niedzielę na włoską wyspę Lampedusa na pokładzie kutra i 13 łodzi - podały lokalne władze. Oznacza to znaczne nasilenie fali migracyjnej z wybrzeży Afryki. Sytuację tę ma omówić rząd Włoch.
Jedna z łodzi z migrantami, która dotarła na Lampedusę
Jedna z łodzi z migrantami, która dotarła na LampedusęFoto: EPA/ANSA

Przed południem do Lampedusy zbliżył się kuter rybacki, na którym było 398 migrantów różnej narodowości, wśród nich 24 kobiety i sześcioro dzieci. Jednostka uległa awarii w odległości trzech mil morskich od brzegów wyspy. Migrantów zabrały z pokładu motorówki kapitanatu portu i Gwardii Finansowej.

frontex siedziba free shutt 1200 .jpg
"Porażka w uszanowaniu praw imigrantów". Niemieckie SPD chce dymisji szefa Frontexu

Wcześniej na wyspę przypłynęły dwie duże łodzie. Na pokładzie pierwszej było 325 migrantów, na drugiej znajdowało się około 100 osób, a wśród nich noworodek.

Zawinęły także mniejsze łodzie pełne ludzi.

Czytaj także:

O zwołanie pilnej narady przedstawicieli rządu Mario Draghiego w związku z nasileniem napływu migrantów zaapelował lider współrządzącej Włochami Ligi Matteo Salvini, zwolennik zaostrzonej polityki migracyjnej.

Włoskie media informują, że jest wstępne porozumienie w tej sprawie, zawarte przez Salviniego, byłego szefa MSW, z jego następczynią Lucianą Lamorgese.

fc

Czytaj także

Dania odbiera pozwolenia na pobyt uchodźcom z Syrii. "Ta polityka jest okrutna"

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 10:34
- Dania stała się pierwszym europejskim państwem, którego władze odebrały pozwolenia na pobyt uchodźcom z Syrii, twierdząc, że powrót do niektórych części rozdartego wojną kraju jest bezpieczny – informuje brytyjski dziennik "The Guardian".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy chcą odesłać uchodźców do Grecji. Zapewniają, że zapłacą za ich utrzymanie

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 16:02
Niemiecki rząd oferuje Grecji pokrycie kosztów związanych z pobytem uchodźców. Celem jest odesłanie tam z powrotem osób ubiegających się o azyl w Niemczech. Co miesiąc do Republiki Federalnej przybywa około 1000 uchodźców, którym już udzielono w Grecji azylu.
rozwiń zwiń