X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"To sygnał wiary w lepszą przyszłość po pandemii". Premier Portugalii o konferencji UE

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 18:46
Premier Portugalii Antonio Costa powiedział, że rozpoczęta w Strasburgu konferencja jest sygnałem wiary w lepszą przyszłość po pandemii wysłanym do obywateli Wspólnoty. Stwierdził, że spotkanie jest okazją do dyskusji o przyszłym kształcie Unii i jej celach.
Antonio Costa
Antonio CostaFoto: PAP/EPA/JULIEN WARNAND

Ursula von der Leyen powiedziała podczas konferencji poświęconej przyszłości Europy, że Unia powinna być taka, jakiej chcą Europejczycy. Przewodnicząca Komisji Europejskiej podkreśliła, że w procesie reformy Wspólnoty należy uwzględnić wszystkie głosy, również te krytyczne.

Czytaj także:
macorn 1200 pap.jpg
Prezydent Francji: nie możemy mieć solidarnej Europy, jeżeli nie bronimy suwerenności naszego terytorium

Polityk dodała, że w Europie trwa dyskusja na temat roli i zasięgu integracji europejskiej. Zaapelowała też do Europejczyków o zjednoczenie się wokół wspólnego celu:

Posłuchaj
00:32 11067790_1.mp3 Ursula von der Leyen: Europa taka, jakiej chcą Europejczycy (IAR) 

- Widzimy, jak jest to ważne, gdy spojrzymy na otaczający nas świat - zglobalizowany, lecz podzielony, pełen sprzeczności i tarć. Przypomina nam to o potrzebie wspólnego celu. Nikt z nas nie poradzi sobie samodzielnie. Pandemia jest traumą dla Europejczyków oraz ludzi na całym świecie i jest istotnym czynnikiem w życiu wielu społeczeństw. Tak, jak w przypadku każdej traumy, musimy mówić o niej, aby sobie z nią poradzić - mówiła przewodnicząca KE. 

Czytaj także:

"Sygnał wiary w lepszą przyszłość"

Z kolei premier Portugalii sprawującej prezydencję Rady Unii Europejskiej powiedział, że rozpoczęta w Strasburgu konferencja jest sygnałem wiary w lepszą przyszłość po pandemii wysłanym do obywateli Wspólnoty. Antonio Costa stwierdził, że spotkanie, w którym zdalnie bierze udział tysiące osób z całego kontynentu, jest okazją do dyskusji o przyszłym kształcie Unii i jej celach.

Czytaj także:
morawiecki_ pap 1200.jpg
Premier: część tematów Szczytu Społecznego w Porto dotyczyła rzeczywistości postpandemicznej

- Obserwujemy liczne debaty na temat tego czym jest i czym powinna być nasza Unia. Nie tylko oddalają one państwa członkowskie od siebie, ale są też powodem wewnętrznych podziałów. Czy w rozwijaniu Unii posunęliśmy się za daleko, czy wciąż jest jeszcze wiele do zrobienia? Jesteśmy ponad wszystko wspólnotą wartości, czy jedynie strefą ekonomiczną, czerpiącą korzyści z integracji? Połączyliśmy wspólne wartości z szacunkiem do tożsamości narodowych - mówił premier Portugalii. 

Posłuchaj
00:32 11067735_1.mp3 Premier Portugalii: konferencja, to sygnał wiary w lepszą przyszłość po pandemii (IAR)

Wartości i potrzeby UE

Podkreślił, że wśród unijnych wartości są wolność, praworządność, demokracja, równość płci i szans. Mówił również o potrzebie niezależności strategicznej Unii Europejskiej i prowadzenia przez nią aktywnej polityki międzynarodowej.

Antonio Costa dodał, że spotkanie w Strasburgu jest szansą na to, aby obywatele Unii Europejskiej mogli zostać wysłuchani i sami tworzyli swoją przyszłość.

Czytaj także:

Konferencja w Strasburgu

Czytaj także:
szczyt społeczny porto PAP 1200.jpg
Szczyt społeczny w Porto. Makowska: pandemia zmieniła założenia UE

W odbywającej się w Strasburgu konferencji w sprawie przyszłości Europy biorą udział między innymi przewodnicząca KE Ursula von der Leyen, prezydent Francji Emmanuel Macron i przewodniczący parlamentu Europejskiego David Sassoli.

Konferencja została zorganizowana w rocznicę ogłoszenia planu Schumana, będącego początkiem integracji europejskiej. 9 maja to również Święto Europy. Konferencja jest cyklem debat i konsultacji społecznych w sprawie reformy Unii Europejskiej.

jbt

Czytaj także

Unijny szczyt w Porto. Wśród tematów szczepionki, bezrobocie i zagrożenie ze strony Rosji

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 09:55
Pandemia koronawirusa, patenty na szczepionki, walka z bezrobociem i zagrożenie ze strony Rosji - to jedne z ważniejszych tematów unijnego dwudniowego szczytu w Porto, który rozpoczyna się w piątek wieczorem. Wcześniej zaplanowano szczyt społeczny, a w sobotę także wideoszczyt Unia Europejska-Indie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt UE - Indie. Negocjacje o wolnym handlu zostaną wznowione

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 15:41
Jest zgoda na wznowienie negocjacji o wolnym handlu Unii Europejskiej z Indiami. Decyzję podjęli przywódcy 27 krajów w Porto podczas łączenia wideo z premierem Narendrą Modim. 
rozwiń zwiń