X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Łukaszenka podpisał dekret określający działania w razie śmierci prezydenta Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 10:45
Aleksander Łukaszenka podpisał dekret "o ochronie suwerenności i ustroju konstytucyjnego". Dokument przewiduje, że w przypadku śmierci prezydenta z powodu zamachu na jego życie, aktu terrorystycznego, agresji zewnętrznej lub innych działań siłowych cala władza w kraju przechodzi w ręce Rady Bezpieczeństwa.
Przywódca Białorusi Alaksander Łukaszenka
Przywódca Białorusi Alaksander ŁukaszenkaFoto: Shutterstock.com / exsilentroot

Spotkaniom Rady Bezpieczeństwa ma przewodniczyć premier. W takiej sytuacji automatycznie na terytorium państwa zostanie wprowadzony stan wyjątkowy lub wojenny. Decyzję o przeprowadzeniu nowych wyborów prezydenckich będzie podejmować Rada Państwa przy udziale szefów obwodów, czyli miejscowych wojewodów.

Posłuchaj
00:47 11067342_1.mp3 A. Łukaszenka podpisał dekret na wypadek śmierci prezydenta Białorusi (IAR)

 

pap_20181123_0AN (1).jpg
Represje wobec ZPB. "Wywieźli nas ludzie w kominiarkach, grożono aresztem, zakazano mówienia o Polakach"

27 lat rządów

Niezależne białoruskie media zwracają uwagę, że Aleksander Łukaszenka podpisał nowy dekret 9 maja, gdy w całym kraju świętuje się Dzień Zwycięstwa w drugiej wojnie światowej. Portal internetowy gazety "Nasza Niwa" zwraca uwagę, że na Białorusi od dnia przeprowadzenia wyborów prezydenckich w sierpniu ubiegłego roku nie ustają protesty przeciwko władzy Aleksandra Łukaszenki, który rządzi krajem niemal 27 lat.

IAR/dz

Czytaj także

"Nie zostawimy naszych rodaków samych". Prezydent o zatrzymaniu Polaków na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 17:30
- Jest bezprecedensowe, że obecne władze Białorusi aresztują przedstawicieli legalnie działających, polskich organizacji - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda. Podkreślił jednocześnie, że białoruskie społeczeństwo to społeczeństwo przyjaciół Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka przekaże uprawnienia Radzie Bezpieczeństwa? "Na wypadek udanego zamachu"

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 15:55
Alaksandr Łukaszenka zapowiedział, że zamierza podpisać dekret o przekazaniu uprawnień prezydenta Radzie Bezpieczeństwa na wypadek, gdyby "kraj tego potrzebował". Białoruski dyktator wspomniał o takim dokumencie już przed tygodniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bestialskie traktowanie obywateli". Niemieccy prawnicy oskarżają Łukaszenkę o zbrodnie przeciwko ludzkości

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 10:45
Niemieccy prawnicy reprezentujący ofiary tortur w białoruskich więzieniach złożyli do federalnego prokuratora generalnego (GBA) w Karlsruhe doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenkę. Oskarżają go o zbrodnie przeciwko ludzkości.
rozwiń zwiń