X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Zjawisko będzie się nasilać". Ponad dwukrotnie wzrosła liczba gróźb pod adresem kongresmenów

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 08:53
Policja na waszyngtońskim Kapitolu odnotowała, że w tym roku wzrosła, w porównaniu z ubiegłym, o 107 proc. liczba gróźb pod adresem ustawodawców z amerykańskiego Kongresu. Przestrzegła, że jest to zjawisko, które będzie się nasilać.
Kapitol w Waszyngtonie - siedziba Kongresu
Kapitol w Waszyngtonie - siedziba KongresuFoto: Ron Cogswell/CC BY 2.0

"Zważywszy na unikalną atmosferę zagrożeń, której obecnie doświadczamy, departament jest przekonany, że liczba przypadków będzie wciąż rosła" - głosi komunikat prasowy departamentu policji na Kapitolu (USCP), który odpowiada za bezpieczeństwo federalnych parlamentarzystów.

W następstwie styczniowego szturmu kwestie bezpieczeństwa Kongresu przyciągają coraz więcej uwagi. Ministerstwo Sprawiedliwości oszacowało, że w atak na Kapitolu mogło być zaangażowanych około 800 osób. Ponad 400 domniemanych uczestników zamieszek stanęło w obliczu zarzutów karnych. W prowadzone wciąż dochodzenie ma się włączyć także FBI.

USCP poinformował o podjęciu "znaczących kroków" w celu wdrożenia zaleceń Biura Inspektora Generalnego (OIG), w tym szkolenia agentów i analityków, a także dzielenia się informacjami wywiadowczymi. Wskazał też na potrzebę wyasygnowania funduszy na dodatkowych pracowników oraz sugerowane utworzenie samodzielnej jednostki kontrwywiadowczej.

"Od wydarzeń 6 stycznia, kierownictwo USCP ściśle współpracuje z Kongresem dla uzyskania potrzebnych zasobów do wypełnienia zaleceń OIG, jak również pochodzących z innych źródeł" – głosi komunikat.

rurociąg shutterstock_577474744 1200.jpg
USA: atak hakerski na operatora rurociągu z paliwem. Możliwe poważne konsekwencje

Bolton: departament policji jest siłą reaktywną

Z przesłuchań kongresowych prowadzonych w kwietniu wynikało, że policja na Kapitolu mimo wcześniejszych przestróg o możliwości wystąpienia przemocy nie była przygotowana do sprostania zagrożeniu 6 stycznia. Według stacji CNBC policja zwróciła się o zwiększenie budżetu na rok 2022 o 107 mln dolarów w porównaniu z budżetem na rok fiskalny 2021.

Agencja prasowa UPI cytuje inspektora generalnego Michaela Boltona, który podkreślił, że USCP musi zerwać z tradycyjnym procesem myślowym właściwym departamentowi policji i przyswoić sobie zasady działania agencji ochronnej.

- Departament policji jest siłą reaktywną. Zostaje popełnione przestępstwo, policja reaguje i dokonuje aresztowania. Natomiast agencja ochronna jest nastawiona na podejście proaktywne, aby zapobiegać takim wydarzeniom jak 6 stycznia – tłumaczył Bolton.

ks

Czytaj także

Kumpel Muska rozwalił samochód warty 3 miliony złotych!

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 15:30
Chevrolet Corvette C7R w wyczynowej wersji GTE przystosowany do wyścigów na zamkniętych torach został rozbity. Auto warte ok. 700 tys. euro zostało zniszczone przez Toma Muellera – głównego inżyniera Space X i kumpla Elona Muska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rondo w USA zaskoczyło kierowców. Zobacz nagranie z drona

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 11:00
Mimo, że w Europie znane jest nie od dziś, w Stanach Zjednoczonych nie łatwo trafić na rondo. Na jednej z amerykańskich tras zdecydowano się jednak na  "ułatwienie" życia kierowców. Nie do końca się to udało...
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA: atak hakerski na operatora rurociągu z paliwem. Możliwe poważne konsekwencje

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 23:14
Największy w USA operator rurociągów z paliwami Colonial Pipeline, który dostarcza do wschodniej części kraju 45 proc. potrzebnego tam paliwa wstrzymał w piątek wszelkie operacje po ataku hakerskim. Firma poinformowała w sobotę, że stała się celem ataku typu ransomware.
rozwiń zwiń