X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Fiasko separatystów w Katalonii. Powstanie rząd mniejszościowy

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 22:12
Republikańska Lewica Katalonii (ERC) tymczasowego premiera tego regionu Pere'a Aragonesa utworzy rząd mniejszościowy - ogłosił w sobotę premier regionu. Wyjaśnił, że trwające od lutego negocjacje w sprawie sformowania gabinetu na bazie ugrupowań separatystycznych nie przyniosły rezultatu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Riderfoot

- Katalonia nie może już dłużej czekać - podsumował Aragones fiasko negocjacji ERC z innym separatystycznym ugrupowaniem, Razem dla Katalonii (JxCat).

Ugrupowanie Aragonesa w wyborach z 14 lutego zdobyło wspólnie z socjalistami (PSC) największą liczbę mandatów w katalońskiej 135-osobowej izbie – po 33.

Trzy miesiące negocjacji

turystyka Cordoba1200.jpg
Jak koronawirus położył na łopatki hiszpańską turystykę

Tymczasowy szef katalońskiego rządu, tzw. Generalitatu, wyjaśnił, że próby porozumienia z JxCat nie przyniosły efektu, a ERC będzie próbować rządzić z gabinetem mniejszościowym. Aragones wezwał jednocześnie JxCat, aby podczas głosowania nad wotum zaufania dla jego gabinetu ugrupowanie to wstrzymało się od głosu.

Separatystyczny polityk wyjaśnił, że inicjatywa zakończenia trwających od blisko trzech miesięcy negocjacji wyszła od ERC, która najpóźniej do 26 maja musi przedstawić regionalnej izbie nowy gabinet.

Choć w wyborach z 14 lutego ugrupowania separatystyczne zdobyły większość w parlamencie Katalonii, to jednak podczas dotychczasowych głosowań w izbie rząd Aragonesa nie uzyskał wystarczającego poparcia.

Juan Carlos PAP-1200.jpg
Miguel Moreno: hiszpańska monarchia jest na krawędzi

Tymczasowy szef rządu

Aragones pełni od września 2020 r. tymczasowo funkcję szefa rządu Katalonii po decyzji Sądu Najwyższego Hiszpanii, który orzekł o zakazie sprawowania urzędów publicznych wobec dotychczasowego premiera regionu Quima Torry.

Decyzja sądu była wynikiem odmawiania przez Torrę zdjęcia z publicznych budynków symboli separatystów podczas kampanii wyborczej przed hiszpańskimi wyborami parlamentarnymi w 2019 r.

fc

Czytaj także

Katalońscy separatyści sprzedają "dowody tożsamości". Można je kupić w sieci

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 00:05
Separatystyczna organizacja Rada na rzecz Republiki Katalonii ogłosiła w internecie, że od tego tygodnia można zwracać się do niej o wydawanie "republikańskiego dowodu tożsamości". Dokument nie stwierdza narodowości katalońskiej, nie zawiera zdjęcia posiadacza ani nie ma daty ważności. Ma za zadanie symboliczne poświadczenie o odłączeniu się od Hiszpanii - pisze dziennik "El Confidencial”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje 2021: zobacz, jak kraje południa Europy walczą w dobie koronawirusa o 190 mln turystów

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 16:31
Kampania szczepień na dużych rynkach turystycznych i poprawa sytuacji zdrowotnej wzbudziły optymizm w hiszpańskim sektorze turystycznym, pogrążonym w depresyjnym klimacie po trzynastu kolejnych miesiącach koronawirusowego paraliżu, które spowodowały miliony strat na rachunkach hoteli, barów, restauracji, biur podróży i transportu, pisze hiszpański dziennik El Pais.
rozwiń zwiń