X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szczyt UE - Indie. Negocjacje o wolnym handlu zostaną wznowione

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 15:41
Jest zgoda na wznowienie negocjacji o wolnym handlu Unii Europejskiej z Indiami. Decyzję podjęli przywódcy 27 krajów w Porto podczas łączenia wideo z premierem Narendrą Modim. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Novikov Aleksey

"Otwieramy nowy rozdział strategicznego partnerstwa Unii z Indiami" - napisał na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel.

porto 1200 pap.jpg
W Portugalii rozpoczął się wideoszczyt UE - Indie

Rokowania w sprawie umowy o handlu i inwestycjach zostały zawieszone w 2013 roku, bo obie strony nie umiały się porozumieć w sprawie zakresu stosowania porozumienia. Jednak obawy związane z rosnącą siłą gospodarczą i polityczną Chin spowodowały, że Unia Europejska i Indie postanowiły pogłębić współpracę i zrównoważyć wpływy Państwa Środka.

Podczas wideoszczytu unijni przywódcy zaoferowali też premierowi Indii kolejną pomoc w związku z dramatyczną sytuacją epidemiczną w tym kraju. Do tej pory z pomocą pospieszyło 16 unijnych państw, w tym Polska, a europejskie wsparcie przekroczyło 100 milionów euro.

kp

Czytaj także

Unijny szczyt w Porto. Wśród tematów szczepionki, bezrobocie i zagrożenie ze strony Rosji

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 09:55
Pandemia koronawirusa, patenty na szczepionki, walka z bezrobociem i zagrożenie ze strony Rosji - to jedne z ważniejszych tematów unijnego dwudniowego szczytu w Porto, który rozpoczyna się w piątek wieczorem. Wcześniej zaplanowano szczyt społeczny, a w sobotę także wideoszczyt Unia Europejska-Indie.
rozwiń zwiń