X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zamieszki w pobliżu meczetu Al-Aksa w Jerozolimie, w ruch poszły kamienie. Setki rannych

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 03:25
Co najmniej 184 osoby zostały ranne w starciach między Palestyńczykami a izraelską policją w pobliżu meczetu Al-Aksa w Jerozolimie - poinformowały palestyńskie służby medyczne i izraelska policja.
Do eskalacji napięć w Izraelu dochodzi w dużej mierze ze względu na plan wysiedlenia Palestyńczyków z terenów, na których mają powstać kolejne izraelskie osiedla
Do eskalacji napięć w Izraelu dochodzi w dużej mierze ze względu na plan wysiedlenia Palestyńczyków z terenów, na których mają powstać kolejne izraelskie osiedlaFoto: PAP/EPA/ABIR SULTAN
czołg izrael forum 1200 .jpg
Wymiana ognia w Strefie Gazy. Armia Izraela: odpowiedzieliśmy na atak rakietowy

Wcześniej rzecznik izraelskiej policji Wassem Badr powiedział, że w mieście doszło do "gwałtownych zamieszek".

Czytaj także:

Tysiące młodych Palestyńczyków zaatakowały kamieniami izraelskich policjantów. Siły porządkowe użyły gumowych kul, granatów hukowych i armatek wodnych.

Według wstępnego bilansu w starciach obrażenia odniosły co najmniej 184 osoby, w tym 178 Palestyńczyków i sześciu izraelskich policjantów.

Wcześniej w piątek trzech uzbrojonych Palestyńczyków ostrzelało bazę izraelskiej straży granicznej na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu. Dwóch napastników zostało zabitych, a trzeci został ciężko ranny - podały izraelskie służby graniczne. Nie było doniesień o rannych Izraelczykach.

israel tragedia pap 1200 .jpg
Izrael: tragedia podczas religijnych uroczystości. Kilkadziesiąt osób zostało stratowanych

Do incydentu doszło w bazie Salem, w pobliżu granicy między Zachodnim Brzegiem a Izraelem. Pogranicznicy przekazali w oświadczeniu, że trzej Palestyńczycy "zaczęli strzelać w kierunku bramy wjazdowej na teren bazy, a funkcjonariusze policji granicznej i izraelski żołnierz odpowiedzieli ogniem i ich zneutralizowali".

Agencja Associated Press przypomina, że do eskalacji napięć w Izraelu i na terenach okupowanych dochodzi w dużej mierze ze względu na plan wysiedlenia Palestyńczyków z terenów, na których mają powstać kolejne izraelskie osiedla.

W czwartek rządy Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii wydały wspólne oświadczenie, w którym wezwały rząd Izraela do wstrzymania budowy osiedli żydowskich na terytoriach palestyńskich na Zachodnim Brzegu. Dzień później stanowisko zajęły władze Jordanii, które nazwały rozbudowę żydowskich kolonii "działaniem prowokacyjnym" i "niebezpieczną grą".

Po raz pierwszy od siedmiu lat publiczne oświadczenie wydał dowódca militarnego skrzydła palestyńskiego Hamasu Mohammed Deif, który napisał, że Izrael "zapłaci wysoką cenę", jeśli wyrzuci Palestyńczyków z ich domów.

W środę izraelskie wojsko zabiło palestyńskiego nastolatka podczas starć w pobliżu Nablusu, a izraelski nastolatek, który został postrzelony wcześniej w tym tygodniu przez domniemanego palestyńskiego napastnika, zmarł wskutek odniesionych obrażeń.

W Jerozolimie Wschodniej napięcie narasta w związku z przypadającym w tym roku 9-10 maja Dniem Jerozolimy (Jom Jeruszalaim), corocznym świętem upamiętniającym zwycięstwo Izraela w wojnie sześciodniowej, które w tym roku przypada w czasie ramadanu, świętego dla muzułmanów miesiąca postu.

Niedzielna noc, nazywana przez muzułmanów "Nocą przeznaczenia", to najważniejszy wieczór ramadanu. Wierni zbiorą się wtedy na modły w meczecie Al-Aksa w części starego miasta Jerozolimy, która jest miejscem świętym zarówno dla muzułmanów, jak i Żydów.

Również w piątek duchowo-polityczny przywódca Iranu Ajatollah Ali Chamenei wezwał Palestyńczyków do "stawienia oporu" Izraelczykom na terytoriach okupowanych. - Schyłek syjonistycznego reżimu już się zaczął i nic go nie powstrzyma - powiedział.

pb

Czytaj także

Bliski Wschód: wymiana ataków rakietowych miedzy Izraelem a Syrią

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 04:04
Armia izraelska poinformowała, że w czwartek nad ranem pocisk rakietowy wystrzelony z Syrii spadł w rejonie pustyni Negev. W odpowiedzi zaatakowane zostały cele w Syrii. Według syryjskiej agencji prasowej SANA atak został odparty. Armia izraelska nie ujawniła czy syryjski pocisk wyrządził jakieś zniszczenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Izrael przygotowuje się na eskalację napięć w Strefie Gazy. Wojsko ma być gotowe na "każdy scenariusz"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 06:51
Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył w sobotę, że izraelskie wojsko jest przygotowane na eskalację napięć w Strefie Gazy i Jerozolimie. W nocy z piątku na sobotę Hamas wystrzelił w kierunku Izraela 36 rakiet, zaś we Wschodniej Jerozolimie doszło do kolejnych starć Palestyńczyków z policją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Napięcia na Zachodnim Brzegu Jordanu. Zginęła Palestynka, ranni trzej Izraelczycy

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 23:00
Izraelski żołnierz zastrzelił w niedzielę na Zachodnim Brzegu Jordanu 60-letnią Palestynkę, która usiłowała zaatakować go nożem. W innym incydencie na tym samym terytorium trzej Izraelczycy zostali ranni w ataku Palestyńczyków.
rozwiń zwiń