X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kryzys demograficzny w USA. W 2020 r. odnotowano najniższy poziom urodzeń od ponad 40 lat

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 21:27
W Stanach Zjednoczonych rodzi się coraz mniej dzieci. Według najnowszych danych wskaźnik urodzeń spadł tam do najniższego poziomu od końca lat 70. ubiegłego wieku. "Urodzeniowy" kryzys dotyczy wszystkich grup wiekowych i społecznych.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: KieferPix/ Shutterstock

Według raportu federalnego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób w 2020 w Stanach Zjednoczonych urodziło się 3 miliony 600 tysięcy dzieci. To najniższy poziom od 1979 roku, niższy o 19 proc. od rekordowego poziomu z 2007 roku.

Czytaj także:
shutterstock_1529846228 (2).jpg
Zmieniamy paradygmat rodzicielstwa

To szósty rok z rzędu, gdy w USA rodzi się mniej dzieci. W ubiegłym roku wskaźnik urodzeń spadł o 4 proc. Rekordowo mało dzieci urodziło się w grudniu (10 proc.mniej niż rok wcześniej), co sugeruje, że na duży spadek wskaźnika urodzeń mogła mieć wpływ pandemia koronawirusa, która rozpoczęło się 9 miesięcy wcześniej, oraz związany z nią gwałtowny wzrost bezrobocia i pogorszenie sytuacji finansowej dziesiątków milionów Amerykanów.


Czytaj także:

Czytaj także:
shutterstock_733917277 (1).jpg
Gdy dziecku brak rodzinnych relacji
Posłuchaj
00:51 11061276_1.mp3 Kolejny rok niskiej liczby urodzeń w USA (IAR)

Przyczyny niskiego poziomu

Według rządowych danych w ubiegłym roku w 25 amerykańskich stanach liczba zgonów była wyższa od liczby urodzeń.

Z powodu zahamowania napływu imigrantów, wzrostu liczby zgonów w wyniku pandemii koronawirusa oraz spadającej liczby urodzeń, poprzednia dekada przyniosła jeden najwolniejszych przyrostów populacji w historii Stanów Zjednoczonych.

jbt

Czytaj także

Trening koncentracji dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 23:35
Współczesna szkoła uczy wielu umiejętności, jednak nauce i rozwijaniu umiejętności koncentracji uwagi poświęca się bardzo mało czasu lub wcale. Jednak to właśnie umiejętność koncentracji okazuje się często kluczowa we współczesnym świecie przepełnionym bodźcami i nadmiarem informacji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naukowcy prognozują znaczny spadek urodzeń w USA. To kolejny negatywny skutek pandemii

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 00:28
COVID-19 przyczyni się w USA do znacznego spadku liczby urodzeń. Według ekspertów w 2021 roku w będzie ich o 300 tysięcy mniej niż szacowano przed pandemią, co odczuje także gospodarka.
rozwiń zwiń