X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Donald Trump nieprędko wróci na Facebooka. Platforma na razie nie przywróci jego konta

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 16:50
Powołana przez tę firmę zewnętrzna komisja nadzoru (Oversight Board) oceniła, że zawieszenie konta byłego prezydenta USA po szturmie na Kongres 6 stycznia było uzasadnione. Komisja skrytykowała jednak sposób podjęcia tej decyzji przez kierownictwo Facebooka.
Donald Trump
Donald TrumpFoto: Shutterstock.com / Evan El-Amin

Dwudziestoosobowa komisja złożona z dziennikarzy, prawników, ekspertów i działaczy na rzecz wolności słowa z różnych krajów uznała, że wpisy Donalda Trumpa na Facebooku i Instagramie z 6 stycznia stanowiły poważne naruszenie regulaminu tych platform.

Czytaj także:
twitt trump 1200 shutterstock.jpg
Komisarz UE oburzony zablokowaniem przez media społecznościowe kont Trumpa

Komisja oceniła, że zablokowanie konta byłego prezydenta było uzasadnione ryzykiem sprowokowania przez niego dalszej przemocy, między innymi poprzez stworzenie fałszywej narracji o skradzionych wyborach, wezwania do działania oraz późniejsze pochwały uczestników szturmu na Kongres.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:49 11060772_1.mp3 Facebook nie przywróci na razie konta Donalda Trumpa. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Krytyka 

Czytaj także:
1200_Trump_Forum.png
Twitter bezterminowo zablokował konto Donalda Trumpa

Komisja skrytykowała jednak arbitralny charakter tej decyzji oraz bezterminowy okres jej obowiązywania. "Poprzez zastosowanie niejasnych reguł i arbitralnej kary a potem przekazanie jej oceny Komisji, Facebook chciał uniknąć odpowiedzialności za swoje decyzje" - napisano w uzasadnieniu.

Komisja poleciła kierownictwu Facebooka podjęcie ostatecznej decyzji w sprawie statusu konta Donalda Trumpa w ciągu 6 miesięcy. Podkreśliła, że ewentualna kara powinna być czytelna i proporcjonalna oraz zgodna z zasadami stosowanymi wobec innych użytkowników.

jbt

Czytaj także

Publicysta o mediach społecznościowych: chcą mieć kontrolę nad informacją światową

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 19:09
- Prezydent Stanów Zjednoczonych był wielokrotnie oczerniany (...), teraz jest banowany w mediach społecznościowych - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Kubiak z Radia Gdańsk. Gościem "Debaty Dnia" był również Sławomir Jastrzębowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To tylko uwiarygadnia przekaz Trumpa". Kożuszek o cenzurze Twittera i przyszłości mediów społecznościowych

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 06:30
- Donald Trump przekonuje, że odebrano mu zwycięstwo w wyborach, że media są przeciwko niemu, że go cenzurują. To, co robią Facebook i Twitter tylko uwiarygadnia te tezy - mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska Codziennie").
rozwiń zwiń