X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejne naruszenie zawieszenia broni w Donbasie. Rosyjscy separatyści ostrzelali szpital

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 12:14
W nocy z wtorku na środę pod ostrzałem wspieranych przez Rosję separatystów znalazło się miasto Krasnohoriwka w Donbasie na Ukrainie. Uszkodzony został m.in. szpital dla chorych na COVID-19 - poinformowały lokalne władze. Nikt nie został ranny.
Separatyści ostrzelali m.in. szpital, w którym leczeni są pacjenci z COVID-19 (zdj. ilustracyjne)
Separatyści ostrzelali m.in. szpital, w którym leczeni są pacjenci z COVID-19 (zdj. ilustracyjne)Foto: Gabriele Maltinti/ Shutterstock

zelenski forum 1200 .jpg
Napięcia w rejonie Donbasu. Prezydent Ukrainy apeluje o większe zaangażowanie USA

Władze miasta Marjinka w obwodzie donieckim przekazały, że podczas nocnego ostrzału Krasnohoriwki uszkodzony został Marjinski Centralny Szpital Rejonowy. W jednym z budynków placówki, w którym obecnie leczy się 45 chorych na COVID-19 i zapalenie płuc, uszkodzone zostały okna. Po ostrzale w szpitalu nie ma prądu, bez elektryczności są też pobliskie budynki.

Czytaj także: 

Ustalane są wszystkie okoliczności zdarzenia, a władze starają się jak najszybciej zlikwidować skutki ostrzału - zaznaczyła administracja Marjinki.

Naruszenia zawieszenia broni

Według sztabu Operacji Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy wspierani przez Rosję separatyści minionej doby sześciokrotnie naruszali zawieszenie broni, w tym przy użyciu uzbrojenia zabronionego przez porozumienia mińskie.

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Ukraina Rosja Donbas

Czytaj także

"To zacieśnienie współpracy Trójkąta Lubelskiego". Paweł Bobołowicz o wizycie polskiej delegacji na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 21:00
- Ta wizyta odbywała się w ramach Trójkąta Lubelskiego, nowej formuły, która zaistniała. Jest to współpraca na poziomie ministrów spraw zagranicznych Polski, Litwy i Ukrainy. Dzięki tej wizycie nastąpiła też współpraca na poziomie parlamentarnym, bo w tej wizycie brali udział wiceprzewodniczący parlamentu Litwy i Ukrainy - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Bobołowicz, korespondent polskich mediów na Ukrainie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Mosoń: Rosja nie wybaczyłaby Niemcom przekazania broni Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 09:32
- Niemcom bardzo zależy na Nord Stream 2. Gdyby zdecydowały się na przekazanie uzbrojenia, to prawdopodobnie wszelkie relacje z Rosją zostałyby poważnie nadszarpnięte. Rosja by tego nie wybaczyła - powiedział w "Debacie poranka" Jerzy Mosoń z Fundacji Fibre.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relacje Moskwa-Kijów. Mroczek: Rosja musi brać pod uwagę to, że Ukraina się wzmocniła

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 18:07
- Międzynarodowa wspólnota niepodległych państw wspierała Ukrainę i tak dzieje się do dziś. Można powiedzieć, że Ukraina wytrwała i się obroniła. Rosja musi brać pod uwagę to, że Ukraina jest teraz mocniejsza - mówił w Polskim Radiu 24 Czesław Mroczek z Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń