X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przed 4 lipca 70 proc. Amerykanów będzie zaszczepionych na COVID-19? Joe Biden ma nowy cel

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 01:08
Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden wyznaczył nowy cel w walce z pandemią koronawirusa - zaszczepienie przeciwko COVID-19 przynajmniej jedną dawką 70 proc. dorosłej populacji. Ma to nastąpić jeszcze przed 4 lipca - Świętem Niepodległości w USA. Prezydent zapowiedział zachęty i ułatwienia w dostępie do szczepionki oraz możliwość objęcia nimi dzieci powyżej 12. roku życia.
Znak Tutaj dostaniesz szczepionkę na COVID-19 w pobliżu nowojorskiej apteki CVS
Znak "Tutaj dostaniesz szczepionkę na COVID-19" w pobliżu nowojorskiej apteki CVSFoto: PAP/EPA/JUSTIN LANE

Większość dorosłych Amerykanów jest już po pierwszej dawce szczepionki na COVID-19, około 40 proc. jest w pełni zaszczepionych. I choć w USA szczepionek nie brakuje, w ostatnich tygodniach liczba szczepień zaczęła się zmniejszać.

shutterstock_ szczepienie szczepionka dziecko nastolatek 1200 free .jpg
Szczepienie nastolatków w maju? Minister zdrowia zdradza, kiedy zapadnie decyzja
Posłuchaj
00:50 szczepienia USA IAR.mp3 Prezydent USA Joe Biden: chcemy zaszczepić 70 procent populacji przed 4 lipca. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Prezydent Joe Biden zapowiedział działania, które mają jeszcze bardziej ułatwić Amerykanom zaszczepienie się. - Już wkrótce będzie można się zaszczepić wchodząc z ulicy do jednej z czterdziestu tysięcy aptek na terenie całego kraju - mówił prezydent USA.

Czytaj również:

Więcej punktów i promocje w marketach

Joe Biden zapowiedział też zwiększenie liczby punktów szczepień na terenach wiejskich. - Dla tych, którzy nie chcą jechać do punktów masowych szczepień, otwieramy mniejsze punkty, bliżej osób niezaszczepionych - zapowiedział.

Joe Biden obiecał specjalne promocje w supermarketach z aptekami, dla osób, które przyjdą tam na szczepienia. Inna formą zwiększenia liczby zaszczepionych mają być darmowe bilety na mecze ligowe oraz punkty szczepień podczas imprez sportowych.

W najbliższych dniach w Stanach Zjednoczonych ma też zapaść decyzja w sprawie możliwego rozszerzenia szczepień o dzieci w wieku od 12. do 15. roku życia.

jmo

Czytaj także

Szczepienie osób poniżej 16. roku życia w USA? Wnioskuje o to Pfizer

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 21:37
Amerykański koncern Pfizer Inc. i jego niemiecki partner BioNTech złożyły w piątek w USA wniosek o rozszerzenie zezwolenia na stosowanie ich szczepionki przeciw COVID-19 na młodzież w wieku 12-15 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszyscy Amerykanie mogą się zaszczepić. Niektóre punkty nie wymagają nawet rejestracji

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 19:44
Od dziś wszyscy Amerykanie niezależnie od wieku, stanu zdrowia i wykonywanej pracy mogą się szczepić na COVID-19. Według najnowszych danych połowa dorosłej populacji Stanów Zjednoczonych jest już po pierwszej dawce szczepionki.
rozwiń zwiń