X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Belgia: władze Flandrii chcą od lipca ułatwień dla zaszczepionych

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 19:31
Władze Flandrii, regionu w północnej części Belgii, rozważają wprowadzenie ułatwień dla zaszczepionych. 11 lipca, czyli w Święto Społeczności Flamandzkiej mają być gotowe specjalne koronaprzepustki dla osób zaszczepionych lub tych z negatywnym wynikiem testu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Abaca/AA

Dokumenty mają być przepustką do kina, teatra, pubu, czy kawiarni. Warunkiem jest jednak przyspieszenie programu szczepień, tak by do połowy lipca wszyscy dorośli, którzy wyrazili taką chęć, zostali zaszczepieni. - Powinniśmy przywrócić wolności, które ludziom zostały odebrane - powiedział minister zdrowia Flandrii cytowany przez telewizję VRT.

Posłuchaj
00:42 11058915_1.mp3 Przedstawiciele belgijskiego centrum równych szans uważają, że koronaprzepustki to dyskryminacja, bo m.in. części osób na szczepienie nie pozwalają np. poglądy filozoficzne. Relacja Beaty Płomeckiej z Brukseli (IAR)

 

Jednak są wątpliwości. Przedstawiciele belgijskiego centrum równych szans uważają, że takie przepustki to dyskryminacja, bo kampania szczepień nie dociera do wszystkich. Tłumaczą, że istnieje wykluczenie cyfrowe i jest na przykład grupa starszych osób, które nie zostały jeszcze zaszczepione.

respirator 1200 shutterstock.jpg
Sytuacja epidemiczna w Belgii. Spadek liczby hospitalizacji i zgonów

Czytaj także:

st

Czytaj także

Szefowa KE mówi, że "zielona przepustka" ma ułatwić życie Europejczykom. Belgijska wicepremier protestuje

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 17:38
Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen napisała w poniedziałek na Twitterze, że celem proponowanego wprowadzenia "cyfrowej zielonej przepustki" szczepionkowej jest bezpieczne przemieszczanie się po Unii Europejskiej lub za granicą. Propozycję krytykuje wiceszefowa belgijskiego rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nielegalna impreza w parku pod Brukselą. Policja rozgoniła kilka tysięcy ludzi

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 22:18
Belgijska policja interweniowała w sobotę po południu, rozpraszając kilka tysięcy ludzi, którzy zgromadzili się na „imprezie” w parku w Bois de la Cambre pod Brukselą pomimo zakazu wydanego przez władze ze względu na pandemię COVID-19.
rozwiń zwiń