X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Budowa Nord Stream 2 wstrzymana. Sąd uznał skargę niemieckich ekologów

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 18:38
Budowa jednego z ostatnich odcinków Nord Stream 2 została wstrzymana po tym, gdy niemiecki Związek Ochrony Przyrody złożył skargę do sądu administracyjnego w Hamburgu. Zdaniem ekodziałaczy gazociąg zagraża między innymi ptakom morskim.
Wypływająca z portu w Niemczech rosyjska barka Fortuna, która miała posłużyć do dokończenia budowy gazociągu Nord Stream 2 na duńskich wodach Bałtyku w styczniu 2021 roku
Wypływająca z portu w Niemczech rosyjska barka "Fortuna", która miała posłużyć do dokończenia budowy gazociągu Nord Stream 2 na duńskich wodach Bałtyku w styczniu 2021 rokuFoto: PAP/DPA/Jens Büttner

Skarga organizacji z siedzibą w Stuttgarcie dotyczy zezwolenia na budowę gazociągu w niemieckiej wyłącznej strefie ekonomicznej na Bałtyku, które wydał Federalny Urząd Żeglugi i Hydrografii. Ekodziałacze z Badenii zgłosili najpierw swój sprzeciw w samej instytucji. Na początku kwietnia został jednak oddalony.

mid-21504214 (2).jpg
"NATO musi wyciągnąć wnioski". Prezydenci Polski i Estonii rozmawiali o Ukrainie i Nord Streamie 2

Wspomniany urząd zasłaniał się argumentem, że 16-kilometrowy odcinek gazociągu Nord Stream 2 będzie przebiegać skrajem obszaru ochrony ptaków wędrownych, nie zaś przez jego środek. Na obszarach rezerwatów, których dotyczy wniesiona przez ekologów skarga, występuje poza tym i tak intensywny ruch statków - utrzymywali hamburscy urzędnicy.

Posłuchaj
00:50 11058929_1.mp3 Skarga organizacji z siedzibą w Stuttgarcie dotyczy zezwolenia na budowę gazociągu w niemieckiej wyłącznej strefie ekonomicznej na Bałtyku, które wydał Federalny Urząd Żeglugi i Hydrografii. Relacja Wojciecha Osińskiego z Berlina (IAR)

 

Czytaj także:

Oprócz Związku Ochrony Przyrody w kwietniu podobną skargę wniosła do sądu organizacja Deutsche Umwelthilfe. Rzecznik Federalnego Urzędu Żeglugi i Hydrografii poinformowała, że tego typu skargi raczej nie położą kresu finalizacji budowy niemiecko-rosyjskiego gazociągu, choć odsuwają ją w czasie.

st

Czytaj także

"Der Tagesspiegel": administracja USA chce zapobiec ukończeniu Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 08:13
Nadzieje rządu niemieckiego na porozumienie z USA w sprawie gazociągu NS2 zostały jeszcze bardziej osłabione - pisze "Det Tagesspiegel". Administracja Bidena jest "zdeterminowana, aby wykorzystać wszystkie dostępne środki, aby zapobiec zakończeniu Nord Stream 2" - powiedział gazecie rzecznik ambasady USA w Berlinie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kluczowy projekt dla Niemiec". Rzeczniczka rosyjskiego MSZ o Nord Streamie 2

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 09:54
Gazociąg Nord Stream 2 jest dla Niemiec kluczowym projektem, tak jest on kwalifikowany przez analityków niemieckich i przedstawicieli władz Niemiec - powiedziała rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa w wywiadzie dla telewizji RT Deutsch.
rozwiń zwiń