X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rasistowskie ataki na Polaków. Zdecydowana reakcja rządu Islandii

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 13:31
Islandzki rząd w wydanym oświadczeniu potępił ataki na Polaków posądzanych o przyczynianie się do rozwoju pandemii COVID-19. W sprawie dyskryminacji polskich imigrantów interweniował ambasador RP. Według komendanta głównego islandzkiej policji Vídira Reynissona zgłoszono przypadki rasistowskich ataków na dzieci i dorosłych.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/Polarpx

"Polska społeczność zarówno wzbogaciła życie narodowe, jak i odegrała znaczącą rolę w tworzeniu dobrobytu w ostatnich latach, a debata na temat ich roli w przenoszeniu koronawirusa jest przykra i niesprawiedliwa" - oświadczył w komunikacie szef islandzkiego MSZ Gudlaugur Por Pordarson.

grecja flaga ateny free shutt 1200.jpg
Grecy chcą reparacji wojennych od Niemiec. "Są moralnie usprawiedliwione"

Prześladowania na tle rasowym

Według komendanta głównego islandzkiej policji Vídira Reynissona zgłoszono przypadki rasistowskich ataków na dzieci i dorosłych w związku z wystąpieniem infekcji Covid-19 w pewnych grupach. "Zdarzało się, że ludzie byli prześladowani na ulicy tylko dlatego, że pochodzą z danego kraju" - powiedział Reynisson na spotkaniu informacyjnym pod koniec kwietnia.

W piątek z szefem islandzkiej dyplomacji spotkał się ambasador RP na Islandii Gerard Pokruszyński. "Z panem ministrem uznaliśmy, że nie ma najmniejszych podstaw do tolerowania ataków nietolerancji okazywanych Polakom" - przekazał Pokruszyński.

Ambasador RP podkreślił, że w ostatnim czasie odnotowano jedynie dwa przypadki zakażenia Covid-19 wśród osób przybywających z Polski.

***

Na Islandii licząca ponad 20 tys. polska społeczność jest największą grupą narodowościową. Wyspę zamieszkuje 344 tys. osób.

as

Czytaj także

Niemcy: "rasistowski atak" na nieletniego Syryjczyka. Sprawcę ujęła policja

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 00:30
Niemiecka policja zatrzymała w poniedziałek po południu 40-letniego sprawcę brutalnego ataku, do jakiego doszło w piątek w Erfurcie. Mężczyzna pobił wówczas 17-letniego Syryjczyka, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Premier Turyngii pisze o filmie z ataku, że jest "emocjonalnie trudny do zniesienia", a rzeczniczka Partii Lewicy w parlamencie krajowym ds. walki z rasizmem mówi wprost o "nasilających się atakach rasistowskich".
rozwiń zwiń