X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Chińska szczepionka na COVID-19 trafi do Unii? EMA analizuje jej działanie

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 12:56
Europejska Agencja Leków rozpoczęła analizę danych dotyczących chińskich szczepionek przeciw koronawirusowi firmy Sinovac. Eksperci ocenią wstępne wyniki testów laboratoryjnych i badań klinicznych. Analiza ta poprzedzi ewentualny wniosek o certyfikację preparatu złożony przez chińskiego producenta. 
Badanie szczepionki firmy Sinovac poprzedzi ewentualny wniosek o certyfikację preparatu w UE
Badanie szczepionki firmy Sinovac poprzedzi ewentualny wniosek o certyfikację preparatu w UEFoto: rafapress/ Shutterstock

shutterstock_ szczepienie szczepionka dziecko nastolatek 1200 free .jpg
Szczepienia młodzieży coraz bliżej. EMA rozpoczęła ocenę preparatu Comirnaty

Posłuchaj
00:49 sinovac-chiny-szczepp .mp3 Europejska Agencja Leków rozpoczęła analizę danych dotyczących chińskich szczepionek przeciw koronawirusowi firmy Sinovac. Eksperci ocenią wstępne wyniki testów laboratoryjnych i badań klinicznych. O szczegółach - Beata Płomecka (IAR)

 

Europejska Agencja Leków będzie badać, czy preparaty chińskiej firmy spełniają wysokie, unijne standardy. Sprawdzana jest skuteczność, jakość i bezpieczeństwo. Później eksperci ocenią też czy korzyści z podania chińskich szczepionek przewyższają ryzyko.

Czytaj także:

Zaplanowane są również ich wizyty w zakładach produkujących chińskie szczepionki. Wszystkie etapy procedury są ściśle określone, choć bez konkretnych dat. Proces może potrwać od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Analiza poprzedza wniosek o rejestrację

Sama Europejska Agencja Leków nie informuje kiedy dokładnie opublikuje swoją ocenę. Wszystko będzie zależało od przysyłanych danych. Eksperci mogą bowiem prosić o dodatkowe informacje. Po zakończeniu analizy danych producent chińskich szczepionek musi złożyć pełny wniosek o autoryzację do unijnej agencji jeśli chce, aby jego preparaty zostały dopuszczone na europejski rynek. Wtedy zbierze się specjalny panel ekspertów i zdecyduje, czy szczepionki mogą być zatwierdzone i dopuszczone do sprzedaży w Unii.


mbl

Czytaj także

Dramatyczna sytuacja w Indiach. Uruchomiono unijny mechanizm ochrony ludności cywilnej

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 15:38
Tlen, lekarstwa i sprzęt medyczny zostaną dostarczone do Indii w najbliższych dniach przez kraje członkowskie Unii Europejskiej. Władze w Delhi uruchomiły unijny mechanizm ochrony ludności cywilnej. Indie zmagają się z gwałtownym wzrostem zakażeń koronawirusem, w szpitalach brakuje wolnych łóżek i tlenu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Parlament Europejski dał zielone światło ws. paszportów covidowych. Ćosić: wybrano mniejsze zło

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 18:00
- Przeważyło przekonanie, że lepiej będzie wprowadzić jeden wspólnotowy system, niż dopuścić do sytuacji, że każdy kraj członkowski decydowałby o wprowadzeniu covidowego paszportu, oraz o tym, jakie informacje znalazłyby się w tym dokumencie. To mogłoby wprowadzić jeszcze większy chaos. Można z tego wyciągnąć wniosek, że wybrano mniejsze zło - mówiła w Polskim Radiu 24 korespondentka TVP w Brukseli Dominika Ćosić.
rozwiń zwiń