X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dziennikarz TVP bez przedłużenia akredytacji. Odpowiedź Kremla na decyzję polskich władz

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 09:10
Rosyjskie MSZ nie przedłuży dziennikarskiej akredytacji korespondentowi Telewizji Polskiej. Pracujący w Moskwie dziennikarz Tomasz Jędruchów dowiedział się, że po wygaśnięciu służbowej wizy nie dostanie kolejnej.
reml
КremlFoto: FOTOGRIN/shutterstock

Jak ustaliło Polskie Radio, jest to odpowiedź Moskwy na decyzję polskich władz, które w marcu wpisały reportera rosyjskiej telewizji państwowej Jewgienija Reszetniewa na listę osób niepożądanych.


Posłuchaj
00:58 Rosyjskie MSZ nie przedłuży akredytacji korespondentowi TVP IAR.mp3 Rosyjskie MSZ nie przedłuży akredytacji korespondentowi TVP - Maciej Jastrzębski (IAR)

 

Przedstawiciele kierownictwa służb prasowych rosyjskiego MSZ przekazali korespondentowi Telewizji Polskiej swoją decyzję ustnie. Wiza służbowa Tomasza Jędruchowa wygasa 1 września i najpóźniej tego dnia powinien on opuścić Rosję, w której kierował placówką korespondencką Telewizji Polskiej od 2016 roku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
władimir putin free shutter 1200.jpg
Niemiecka europoseł: gdy Putin dostaje od Berlina wszystko, czego żąda, to bardziej się rozzuchwala

Wykraczanie poza pracę dziennikarza

Decyzja rosyjskiego MSZ jest związana z wpisaniem przez władze Polski reportera rosyjskiej telewizji państwowej na listę osób niepożądanych. Polska dyplomacja w specjalnym komunikacie podała, że obywatel Rosji Jewgienij Reszetniew "przedstawiający się jako reporter rosyjskiej telewizji, prowadził działalność wykraczającą poza ramy pracy dziennikarza".

Czytaj także:

Według Służby Kontrwywiadu Wojskowego Reszetniew "gromadził informacje wykorzystywane do rosyjskich działań przeciwko Polsce, w tym działań o charakterze dezinformacji". Na wniosek szefa SKW reporter rosyjskiej telewizji państwowej został objęty pięcioletnim zakazem wjazdu do Polski i trzyletnim do strefy Schengen.

Czytaj także

Szczerski: OBWE użyje wszelkich instrumentów dyplomatycznych ws. Polaków na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 14:29
- Sekretarz generalna OBWE Helga Schmid w rozmowie z prezydentem Andrzejem Dudą zapewniła, że OBWE "użyje wszystkich dostępnych instrumentów dyplomatycznych dla poprawy sytuacji Polaków na Białorusi" - powiedział szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Krzysztof Szczerski.
rozwiń zwiń