X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sprzeciw wobec rosyjskich sankcji. Ambasador wezwany na spotkanie z sekretarzami KE

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 19:41
Przedstawiciele unijnych instytucji przekazali ambasadorowi Rosji w Brukseli sprzeciw wobec zakazu wjazdu wydanego przez Moskwę dla ośmiorga urzędników Wspólnoty. Władimir Czyżow został dziś wezwany na spotkanie z sekretarzami generalnymi Komisji Europejskiej i unijnego korpusu dyplomatycznego.
Siedziba Komisji Europejskiej
Siedziba Komisji EuropejskiejFoto: Foto: Pixabay

"Ambasador Czyżow został poinformowany o zdecydowanym odrzuceniu i potępieniu przez unijne instytucje oraz państwa członkowskie tej decyzji, która miała podłoże czysto polityczne i nie miała żadnego prawnego uzasadnienia" - głosi oświadczenie po spotkaniu.

lewicki.jpg
"Narasta coś, co można nazwać zimną wojną". Prof. Lewicki o relacjach UE i USA z Rosją

Za osoby niepożądane Rosja uznała między innymi wiceszefową Komisji Europejskiej Verę Jourovą i przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Davida Sassoliego. Na czarną listę Moskwa wpisała także urzędników z Łotwy, Estonii, Francji, Szwecji i Niemiec.

Posłuchaj
00:52 wzyw.mp3 UE wzywa ambasadora Rosji w związku z zakazem wjazdu dla urzędników ze Wspólnoty. Korespondencja Beaty Płomeckiej (IAR)

 

kreml rosja moskwa free shut 1200.jpg
"Należy działać razem". Państwa G7 zajmą się problemem rosyjskiej propagandy

W oświadczeniu opublikowanym po rozmowie sekretarzy generalnych unijnych instytucji z ambasadorem Rosji jest także mowa o niedawnym wyrzuceniu przez Moskwę czeskich dyplomatów i o rosyjskim dekrecie dotyczącym listy "nieprzyjaznych państw".

Przedstawiciele unijnych instytucji wyrazili poważne zaniepokojenie wpływem tych wszystkich decyzji na relacje Unii z Rosją. Dodali, że Unia zastrzega sobie prawo do podjęcia odpowiednich działań odwetowych.

fc

Czytaj także

"To niedopuszczalne, bezpodstawne". Szefowie instytucji UE potępili sankcje Rosji

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 21:45
Szefowie trzech unijnych instytucji potępili decyzję Rosji o zakazie wjazdu ośmiorgu przedstawicielom Wspólnoty. Za osoby niepożądane zostali uznani m.in. wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova i przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli. Na czarną listę wpisani zostali urzędnicy z Łotwy, Estonii, Francji, Szwecji i Niemiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kiedy Putin dostaje od Niemiec wszystko, czego żąda to bardziej się rozzuchwala"

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 12:15
Tak stwierdziła europosłanka niemieckich Zielonych Viola von Cramon. "Musimy być bardziej stanowczy. Póki jeszcze mamy możliwość" - oceniła
rozwiń zwiń