X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

KE chce znieść zakaz wjazdu do Unii dla obcokrajowców. Postawiła jednak warunki

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 12:14
Komisja Europejska zaproponowała zniesienie zakazu wjazdu do Unii dla obcokrajowców, ale postawiła warunki. Wjechać na teren Wspólnoty będą mogły tylko osoby już zaszczepione oraz te, które podróżują z państw z niskim wskaźnikiem zakażeń COVID-19. Komisja uznała, że należy złagodzić ograniczenia dla podróży do Unii, które nie są niezbędne.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjne Foto: shutterstock/EQRoy

Do Unii będą mogli wjechać obcokrajowcy, którzy zostali w pełni zaszczepieni co najmniej 14 dni przed podróżą. Swobodnie wjadą także obywatele z tych państw, w których 2-tygodniowy wskaźnik zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców waha się między 25 a 100. Średnia unijna to 420.

Posłuchaj
00:48 11056259_1.mp3 Komisja Europejska zaproponowała zniesienie zakazu wjazdu do Unii dla obcokrajowców, ale postawiła warunki. Relacja Beata Płomecka (IAR)
1200_matura_Forum.png
Matury w cieniu pandemii. Na Węgrzech tylko egzaminy pisemne, we Włoszech jeden ustny

"Czas ożywić w sposób bezpieczny przemysł turystyczny i transgraniczne znajomości. Proponujemy zezwolić na wjazd osobom zaszczepionym i tym z krajów z dobrą sytuacją epidemiczną" - napisała na Twitterze przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Zastrzegła, że jeśli pojawią się nowe mutacje koronawirusa, konieczne będzie uruchomienie tak zwanego hamulca bezpieczeństwa i tymczasowo przywrócony zostanie zakaz wjazdu do Unii dla obcokrajowców. Te propozycje Komisji Europejskiej to sugestia dla krajów członkowskich, bo ochrona granic leży w ich kompetencjach.

as

Czytaj także

Zamieszki w Berlinie. Ponad 300 osób zatrzymanych

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 18:53
Ponad 300 osób zostało zatrzymanych po zamieszkach, które wybuchły w czasie pierwszomajowych manifestacji w stolicy Niemiec, Berlinie. Rannych zostało prawie stu policjantów.
rozwiń zwiń