X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Jedno z pierwszych źródeł idei UE". Prezydent dla "Il Messaggero" o Konstytucji 3 maja

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 08:15
We włoskim dzienniku "Il Messaggero" ukazał się artykuł prezydenta Andrzeja Dudy pod tytułem "Konstytucja 3 maja, Polska i korzenie Europy". Polski prezydent napisał, że 230. rocznica jej ustanowienia powinna być inspirującym świętem dla całej współczesnej Europy.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: Jerzy Dudek/Forum
1200x660-art-K3M--web.jpg
"Dla ocalenia Ojczyzny". 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Andrzej Duda podkreśla, że była to pierwsza europejska konstytucja, druga w świecie po amerykańskiej. Zaznacza, że była efektem procesu politycznego, a nie zbrojnej rewolucji i krwawych represji wobec całych klas społecznych, kierowała się poszanowaniem godności ludzkiej, wolności i solidarności.

Czytaj także:

Polski prezydent przypomniał, że podczas obchodów 50-lecia Traktatów Rzymskich, dokument został przywołany jako "jedno z pierwszych źródeł idei Unii Europejskiej". Wskazał, że jej zapisy powinny być inspiracją w obliczu wyzwań, przed którymi stoi Unia Europejska - deficytu demokracji i niewystarczającego udziału obywateli w podejmowaniu decyzji.

Tekst ukazał się w ramach projektu "Opowiadamy Polskę światu" Instytutu Nowych Mediów.

pb

Czytaj także

"Podniosły, ważny i nowoczesny akt ustrojowy". Prezydent o Konstytucji 3 maja

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 14:46
- Konstytucja 3 Maja była niezwykle ważnym, a przede wszystkim nowoczesnym aktem ustrojowym, pokazującym, że polska myśl polityczna była wówczas na najwyższym poziomie. Polska była w absolutnej awangardzie w początkach kształtującej się demokracji - mówił w niedzielę prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Zaplanowano szereg uroczystości

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 06:33
W Warszawie z udziałem prezydentów pięciu państw odbędą się dziś obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy w uroczystościach będą uczestniczyć prezydenci Litwy - Gitanas Nausėda, Łotwy - Egils Levits, Estonii - Kersti Kaljulaid oraz Ukrainy - Wołodymyr Zełenski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nasze relacje stale się umacniają". Blinken złożył Polsce gratulacje z okazji 3 Maja

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 07:54
Sekretarz stanu USA Antony Blinken złożył w poniedziałek Polakom gratulacje z okazji obchodów 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ocenił, że od końca XVIII wieku relacje między Polakami i Amerykanami "stale się rozwijają i umacniają".
rozwiń zwiń