X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowy Jork zapowiada zniesienie restrykcji. Duże imprezy wciąż nielegalne

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 05:10
Władze stanu i miasta Nowy Jork zapowiadają zniesienie restrykcji, wprowadzonych w związku z pandemią. Obostrzenia mają przestać obowiązywać od 1 lipca, a może nawet wcześniej. Tymczasem organizatorzy koncertu z udziałem ok. 2000 osób w Tompkins Square Park przekonali się, że takie imprezy są wciąż nielegalne.
Nowy Jork zapowiada zniesienie restrykcji
Nowy Jork zapowiada zniesienie restrykcjiFoto: eddtoro/shutterstock

Występy zespołów metalowych A Madball, Murphy's Law, Bloodclot i The Capturers przyciągnęły w miniony weekend tłumy złaknionych miłośników rozrywki do parku na Manhattanie. Według szacunków przybyło ich tam ponad dwa tysiące. Ponieważ jednak w dobie Covid-19 wciąż obowiązują obostrzenia, organizatorzy imprezy narobili sobie kłopotów.

Jak twierdzi nowojorski Departament Parków koncert naruszył rozporządzenie wykonawcze burmistrza Billa de Blasio, które zakazuje m.in. zgromadzeń powyżej 200 osób, wymusza dystans społeczny i noszenie maseczek. Właściciel Black N' Blue Productions, Chris Parker nie spełnił żadnego z tych wymogów, a także innych, w tym zakazu spożywania na imprezie alkoholu.

Organizatorom zarzuca się ponadto, że ubiegali się o zezwolenie na wiec polityczny dla uczczenia pamięci ofiar ataku na World Trade Center. Przewidywaną liczbę uczestników określono na 100 osób. W rezultacie przeciwko Black N' Blue wszczęto śledztwo.

W poście na Instagramie organizatorzy zaprzeczyli, jakoby impreza miała być miejscem pamięci 9/11 i oskarżyli media o kłamstwa. Jak jednak podała lokalna telewizja PIX11 na kopii zezwolenia nazwę wydarzenia przedstawiono jako "September 11 Memorial" z wyjaśnieniem, że będzie to "polityczny wiec z muzyką i głośnikami".

Na Facebooku pojawiły się wpisy Johna Josepha z Bloodclot informujące, że podczas koncertu zbierano pieniądze na fundację strażaków New York Firefighters Burn Center Foundation. Zgodnie z niektórymi źródłami zgromadzono 6 725 dol.

Joseph zauważył też, że w trakcie ubiegłorocznych protestów na ulice wyszły tysiące ludzi, dochodziło do zamieszek i grabieży, ale wtedy nikt nie wyciągał z tego konsekwencji. - To był nasz PROTEST - NASZ WIEC. Ludzie, którzy nie chcieli przyjść - zostali z dala – argumentował muzyk cytowany przez PIX11.

kino_shutter_1200_ Mr.Music.jpg
4. edycja nowojorskiego przeglądu New Polish Cinema. Wśród tytułów kandydat do Oscara

"To piękne mieć z powrotem kulturę w Nowym Jorku"

Wcześniej, na początku kwietnia, z innym przyjęciem spotkał się na Manhattanie kameralny 90-minutowy koncert przed Lincoln Center w wykonaniu kwintetu oraz kwartetu muzyków z Filharmonii Nowojorskiej. Na występ zaproszono 120 pracownikach służby zdrowia.

- To piękne mieć z powrotem kulturę w Nowym Jorku. Żyjemy dzięki naszym artystom, naszym muzykom. Żyjemy dzięki sztukom teatralnym, na które chodzimy, dzięki wszystkim tym rzeczom, które czynią Nowy Jork wyjątkowym. Sztuka i kultura pomagają nam zrozumieć czasy, w których żyjemy – mówił wówczas cytowany przez stację ABC de Blasio.

Czytaj także:

Zarówno burmistrz jak i gubernator stanu Andrew Cuomo zapowiadają zniesienie obostrzeń i powrót do normalnego życia, poczynając od 1 lipca, a może nawet wcześniej. Cuomo mówił, że już w najbliższych tygodniach więcej ludzi będzie mogło przychodzić na koncerty i duże imprezy plenerowe.

Zgodnie z nowojorską tradycją masowe imprezy kulturalne na świeżym powietrzu mają miejsce zwłaszcza w miesiącach letnich. Do najbardziej popularnych należą m.in. Shakespeare in the Park, Summerstage Festival, serie recitali Metropolitan Opera i koncerty New York Philharmonic w Central Park. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

ks

Czytaj także

60 mln dawek do rozdysponowania. USA zamierzają wyeksportować preparat AstraZeneki

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 20:30
Stany Zjednoczone zamierzają wyeksportować w najbliższych miesiącach do innych krajów 60 mln dawek szczepionki AstraZeneca przeciw COVID-19, która w USA nie została jeszcze dopuszczona do użytku - zakomunikował w poniedziałek Biały Dom. Nie sprecyzowano, do których krajów miałyby trafić te dawki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

60 mln dawek do rozdysponowania. USA wyeksportują preparat AstraZeneki

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 05:02
Stany Zjednoczone udostępnią w najbliższych miesiącach innym krajom 60 milionów dawek szczepionki AstraZeneca - poinformował Biały Dom. Na razie nie podano listy krajów, które otrzymają szczepionkę. Prawdopodobnie będą wśród nich Indie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Najbardziej obiecująca szczepionka". Novavax pojawi się wkrótce na rynku?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 04:00
Rosną nadzieje, że amerykańska firma Novavax zdoła wprowadzić na rynek miliony szczepionek przeciwko koronawirusowi, uzupełniając zapasy USA oraz innych państw świata - pisze portal Politico. 
rozwiń zwiń