X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Władze w Mińsku o opozycji: znajdziemy ich i sprzątniemy

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 19:08
- Przypominamy naszej rozpędzonej krwiożerczej opozycji o tym, że znamy ich wszystkich. Wiemy, gdzie się znajdują, z kim się kontaktują, jakie nieruchomości mają, gdzie znajdują się ich rodziny - ostrzegł przeciwników reżimu w Mińsku wiceminister spraw wewnętrznych Białorusi.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: PAP/STR

Wiceszef białoruskiego MSW i dowódca wojsk wewnętrznych MSW Mikalaj Karpiankou udzielił wywiadu na antenie państwowej telewizji(STW), w którym odniósł się do spisku i przygotowywanego zamachu na Aleksandra Łukaszenkę i członków jego rodziny, o który Mińsk oskarżył wcześniej czterech przeciwników reżimu. Z Moskwy i Mińska w tej sprawie padały oskarżenia pod adresem Waszyngtonu, Warszawy i Wilna.

mi-24 1200 shutterstock.jpg
Białoruski resort obrony: doszło do naruszenia przestrzeni powietrznej od strony Polski

- W takich sytuacjach, gdy jest wypowiedziana wojna terrorystyczna, w grę wchodzą operacje antyterrorystyczne, i walka z nimi trwa na zasadach operacji antyterrorystycznych [...] Jesteśmy gotowi działać, jak tylko zapadnie rozkaz, gdzie by się nie znajdowali, bez terminu przedawnienia. Znajdziemy ich i sprzątniemy. Zrobimy świat wolniejszym, a Białoruś bardziej bezpieczną - powiedział Karpiankou, cytowany przez stację STW.

- Przypominamy naszej rozpędzonej krwiożerczej opozycji o tym, że znamy ich wszystkich. Wiemy, gdzie się znajdują, z kim się kontaktują, jakie nieruchomości mają, gdzie znajdują się ich rodziny. Lubią nam przypominać o naszych rodzinach i rzucać groźby wobec nas, naszych żon i dzieci. Nic nie sugeruję, ale jeżeli zapadnie rozkaz albo ktoś coś zrobi w stosunku do prezydenta albo członków jego rodziny, funkcjonariuszy organów ścigania, wobec żon czy dzieci naszych funkcjonariuszy, nasza reakcja będzie błyskawiczna i uderzenie będzie miażdżące. Odpowiedź będzie symetryczna i zgodna z zamiarami opozycji. Znajdziemy ich i sprzątniemy. Niech wiedzą - stwierdził wiceminister spraw wewnętrznych Białorusi.

Czytaj także:

Karpiankou wcześniej dowodził Głównym Wydziałem do Walki z Przestępczością Zorganizowaną i Korupcją (HUBAZiK) MSW, który zwalczał przeciwników politycznych reżimu Aleksandra Łukaszenki i pacyfikował powyborcze protesty jesienią ubiegłego roku. 9 listopada 2020 r. został wiceministrem spraw wewnętrznych i zastąpił Jurija Nazarenkę na stanowisku dowódcy wojsk wewnętrznych. Zasłynął w białoruskich mediach m.in. z tego, jak we wrześniu osobiście rozbił pałką witrynę jednej z mińskich kawiarni, gdzie zdaniem milicji chowali się protestujący.

rzeczpospolita.pl/nt

Czytaj także

Na talerzu "mogiła", a w radiu Łukaszenka. Realia życia w białoruskim areszcie, do którego trafili polscy działacze

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 10:59
- Na kolację jest ryba "mogiła" lub kotlety rybne - opowiada jeden z byłych więźniów mińskiego aresztu Waładarka, w którym obecnie przebywają działacze Związku Polaków na Białorusi. Każdy w areszcie skarży się na coś innego, np. na to, że z głośników słychać tylko radio państwowe i Łukaszenkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doradca szefa MSW Ukrainy: atak Rosji jest możliwy, ale skutki dla Kremla będą katastrofalne

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 12:24
- Atak Rosji na Ukrainę jest możliwy, ale skutki takich działań dla Kremla będą katastrofalne - ocenił doradca szefa MSW Ukrainy, Zorian Szkiriak. Zaznaczył, że może być to "szantaż całego cywilizowanego świata i Ukrainy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brak ostrych sankcji unijnych wobec Rosji. B. szef MON: to zachęta dla Putina do dalszych działań

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 17:11
- Ta sytuacja jest pewną zachętą dla Rosji, żeby stosować te rzeczy, które dotychczas stosowała, czyli próbować coś na siłę dla siebie ugrać, jeśli chodzi o Ukrainę. Tego kryzysu, który rozpoczął się koncentracją wojsk nad granicą, nie kończy - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Romuald Szeremietiew, b. wiceminister obrony narodowej.
rozwiń zwiń