X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Za włamaniami na konta polityków PiS stali hakerzy. "Narracja zbieżna z interesami Rosji"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 18:35
Za włamaniami na konta w mediach społecznościowych polityków Prawa i Sprawiedliwości stoi grupa hakerów prowadząca kampanię dezinformacji w Polsce, na Litwie i na Łotwie, a także podejmująca działania wymierzone w NATO. Taka konkluzja znalazła się w raporcie amerykańskiej firmy Mandiant zajmującej się cyberbezpieczeństwem.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Lifestyle discover
suski663.jpg
Suski: moje konto na Twitterze zostało zhakowane, jestem ofiarą przestępstwa

Według firmy Mandiant, za kampanią dezinformacji w Polsce, na Litwie i na Łotwie stoi grupa oznaczona symbolem UNC115. Jest ona sponsorowana przez państwo, którego nazwy nie wskazano.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:52 11049823_1.mp3 Mandiant: konta polityków PiS zostały przejęte przez hakerów - relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Autorzy pierwotnego raportu na jej temat, opublikowanego w połowie ubiegłego roku, zwrócili jednak uwagę, że promowana przez tę grupę narracja jest zbieżna z interesami Rosji. Zidentyfikowana przez Amerykanów grupa miała prowadzić akcję "Ghostwriter", polegającą na tworzeniu fałszywych treści i rozpowszechnianiu ich w internecie, a także przejmowaniu kont w mediach społecznościowych.

Szeroki zakres działań organizacji

Wiele działań UNC115 miało zdyskredytować obecność wojsk USA w Europie Środkowo-Wschodniej. Według Mandiant częścią operacji hakerów było włamanie na konta na Twitterze, Facebooku i Instagramie polityków Zjednoczonej Prawicy, m.in. Marleny Maląg, Marka Suskiego i Joanny Borowiak.

Włamanie było możliwe dzięki uzyskaniu przez hakerów dostępu do ich kont e-mailowych. Autorzy raportu twierdzą, że operacja miała na celu zdyskredytowanie polityków prawicy, pogłębienie podziałów politycznych i stworzenie wrażenia braku jedności w rządzącej w Polsce koalicji.

pb

Czytaj także

Hackowanie "na wszelki wypadek". FBI włamywało się do komputerów, by usunąć zagrożenia

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 07:37
Departament Sprawiedliwości USA przyznał w czwartek, że Federalne Biuro Śledcze (FBI) włamywało się do niezabezpieczonych komputerów firm, by usunąć z nich zagrożenia wynikające ze złośliwego oprogramowania, które zainstalowali na nich hakerzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duży wzrost liczby hakerskich ataków na firmy. Zobacz nowy raport

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 10:04
Z powodu pandemii, wymuszającej na wielu firmach przejście na pracę zdalną, ataki mailowe hakerów na przedsiębiorstwa wzrosły trzykrotnie w 2020 r. - o 64 proc., jak wynika z raportu londyńskiej firmy zajmującej się cyberbezpieczeństwem Mimecast.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gigantyczny wyciek danych z Facebooka. Sprawą zajmą się unijne organy

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 23:55
Na początku kwietnia media poinformowały o wycieku danych z Facebooka. Zdarzenie to dotknęło blisko 533 mln użytkowników serwisu - w tym 2,7 mln z Polski. Teraz śledztwo w tej sprawie rozpoczął m.in. irlandzki urząd ds. ochrony danych. Unijne organizacje szykują zbiorowe pozwy.
rozwiń zwiń