X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Portugalia: otwarto najdłuższy most wiszący świata. Ma ponad pół kilometra długości

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 17:30
Władze gminy Arouca w północnej Portugalii otworzyły w czwartek wiszący most o długości pół kilometra. Lokalni urzędnicy twierdzą, że konstrukcja przerzucona nad rzeką Paiva to najdłuższa tego typu budowla na świecie.
Półkilometrowy most wiszący w gminie Arouca, w północnej Portugalii
Półkilometrowy most wiszący w gminie Arouca, w północnej PortugaliiFoto: PAP/EPA/ESTELA SILVA

Jak poinformowała burmistrz gminy Arica Margarida Belem, w niedzielę nowy most zostanie oficjalnie zainaugurowany przez przedstawicieli rządu Portugalii oraz władze regionu.

wieża eiffla 1200
Wieża Eiffla - najbardziej rozpoznawalna budowla na świecie

Ta budowla to konstrukcja całkowicie portugalska: od zaprojektowania po wykończenie - wyjaśniła Belem, dodając, że większość kosztów inwestycji pokryto ze środków Unii Europejskiej.

Droga inwestycja 

Zgodnie z opublikowanym w czwartek na stronie gminy Arouca komunikatem łączny koszt budowy mostu wiszącego sięgnął 2,1 mln euro.

Nazwa przeprawy, "516 Arouca", zawiera w sobie informację o jej długości. Konstrukcja zawieszona jest 175 m nad rzeką Paiva i ma szerokość 1,2 m.

Wejście na most w Arouca możliwe jest po spełnieniu warunków sanitarno-epidemiologicznych wynikających z epidemii koronawirusa. Każda z osób wchodzących na most będzie musiała założyć maskę ochronną, a także zachować odpowiedni dystans od innych użytkowników.

Dzieci i nieletni mogą wejść na most tylko w obecności dorosłych. Minimalny wiek osoby korzystającej z nowej budowli to 6 lat.


kmp

Czytaj także

Bruksela chce decydować o architekturze w krajach UE. Prof. Legutko: wyjdzie z tego karykatura

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 10:10
Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen ogłosiła powstanie Nowego Europejskiego Bauhausu (NEB) - szkoły architektonicznej, która ma pomóc realizować Europejski Zielony Ład. - Już samo nawiązanie do oryginalnego Bauhausu w nazwie jest kontrowersyjne i niesie z sobą ostrzeżenie - komentuje europoseł PiS prof. Ryszard Legutko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przebudujmy Norwegię!

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 11:00
Norweski Rząd przyjął ostatnio Narodowy Plan Transportu. W ramach jego realizacji przebudowie ulegnie wiele strategicznych dla transportu dróg i przejazdów.
rozwiń zwiń