X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nawalny kontra weteran czerwonoarmista. Sąd apelacyjny utrzymał wyrok

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 07:45
Moskiewski sąd apelacyjny utrzymał w mocy wyrok wobec Aleksieja Nawalnego w sprawie zniesławienia weterana II wojny światowej. Opozycjonista ma zapłacić grzywnę w wysokości 850 tysięcy rubli, to jest około 8 tysięcy euro. 
Aleksiej Navalny po usłyszeniu wyroku w sporze z czerwonoarmistą
Aleksiej Navalny po usłyszeniu wyroku w sporze z czerwonoarmistąFoto: TASS/ FORUM

W lutym Aleksiej Nawalny został skazany na karę grzywny w wysokości 850 tysięcy rubli, to jest około 8 tysięcy euro. Sąd uznał, że opozycjonista naruszył dobre imię weterana, który brał udział w kampanii na rzecz zmiany rosyjskiej konstytucji.

Czytaj także:
nawalny protest 1200 shutt.jpg
Sąd w Rosji ograniczył działalność fundacji związanych z Nawalnym. Zareagował szef dyplomacji UE

Polityk, komentując film, w którym grupa osób namawiała Rosjan, aby poparli kremlowskie poprawki do ustawy zasadniczej, nazwał uczestników filmu "sprzedajnymi lokajami" i "zdrajcami". Wśród występujących był były czerwonoarmista Ignat Artiomienko.

Politycy obozu władzy skrytykowali Aleksieja Nawalnego za brak szacunku dla obrońcy ojczyzny, a prokurator w trakcie rozprawy zarzucił opozycjoniście "zniekształcanie historii i umniejszanie roli Związku Sowieckiego w zwycięstwie nad hitlerowskimi Niemcami”.

Nawalny nazwał proces zemstą polityczną Kremla.

Czytaj także: 

Posłuchaj
00:47 11049001_1.mp3 Moskiewski sąd utrzymał wyrok dla Aleksieja Nawalnego bez zmian. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Rozprawa apelacyjna

Czytaj także:
nawalny free 663.jpg
"Zakaz niektórych działań". Sąd w Moskwie ograniczył działalność fundacji Nawalnego

W trakcie rozprawy apelacyjnej Aleksiej Nawalny powtórzył, że proces jest sfingowany, stwierdził, że Rosją rządzi „nagi król” i podkreślił, że władze w Rosji sprawują „okupanci i zdrajcy, którzy chcą zrobić z Rosjan „niewolników”

Moskiewski sąd apelacyjny utrzymał w mocy wyrok wobec Aleksieja Nawalnego w sprawie zniesławienia weterana II wojny światowej. Opozycjonista ma zapłacić grzywnę w wysokości 850 tysięcy rubli, to jest około 8 tysięcy euro.

Polityk przebywa w kolonii karnej i uczestniczył w posiedzeniu sądu za pomocą łączy wideo. Jego adwokaci zarzucają rosyjskim organom ścigania oraz sądowi upolitycznienie procesu. 

mbl/jbt

Czytaj także

Departament Stanu USA o sprawie Nawalnego: sięgniemy po kolejne środki nacisku na Moskwę

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 22:02
Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price zapowiedział, że Waszyngton nie zawaha się sięgnąć po kolejne środki nacisku politycznego na Moskwę w związku z tym jak rosyjskie władze traktują uwięzionego i poważnie chorego opozycjonistę Aleksieja Nawalnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sąd nakazał wstrzymanie działalności organizacji Nawalnego. Prokuratura oskarża FBK o ekstremizm

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 11:14
Sąd w Moskwie zadecydował w poniedziałek o wstrzymaniu działalności założonej przez opozycjonistę Aleksieja Nawalnego Fundacji Walki z Korupcją (FBK) do czasu wydania decyzji, czy FBK jest organizacją ekstremistyczną - poinformował adwokat Iwan Pawłow.
rozwiń zwiń